Nauczyciel z Rawy uczy tabliczki mnożenia w 3 minuty. Sposób pokazał mu tata, wystarczą tylko pięści

Tabliczka mnożenia to zmora nie tylko uczniów, lecz także dorosłych. Na ratunek odpornym na matematykę przychodzi pan Ireneusz, który opracował prostą metodę na szybkie obliczenia.

Pan Ireneusz Czyżewski jest nauczycielem od ponad 30 lat. Pracuje w Zespole Placówek Specjalnych w Rawie Mazowieckiej, a od 10 lat zajmuje się technikami szybkiego czytania i skutecznymi metodami uczenia się.

Mężczyzna nagrywa filmy, w których uczy swoich widzów ciekawych sztuczek. Mają one pomóc w nauce zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Jego nagranie o tym, jak nauczyć się tabliczki mnożenia w trzy minuty jest hitem sieci. Obejrzało je już ponad milion widzów. 

Jak nauczyć się tabliczki mnożenia w trzy minuty?

To bardzo proste, wystarczy umieć liczyć do 25 - zapewnia pan Ireneusz. Triku nauczył go tata. Potrzebujemy do niego tylko swoich pięści. Każda z nich symbolizuje piątkę, między którą wstawiamy znak mnożenia.

Zaciśnięte pięści to 5*5, czyli 25. Przy większych liczbach musimy uruchomić pozostałe palce, aby mnożyć aż do 10. Jeśli chcemy pomnożyć 7 przez 8, musimy wystawić dodatkowe 2 palce w lewej ręce i 3 w prawej, a pomiędzy dłońmi wyobrazić sobie znak mnożenia.

Ale jak wyczytać z tego wynik mnożenia? Liczba palców, które widzimy to dziesiątki - w przypadku działania 7*8 będzie to 5 palców, czyli 50. Palce, które zostały zaciśnięte, mnożymy przez siebie - w tym przypadku to 3*2 - czyli 6. Zatem wynik 7*8 to 56.

 
Więcej o: