Nurek zobaczył rekina z siecią w paszczy. Złapał go i uratował przed powolną śmiercią. Opublikował nagranie

Nurek Inaki Aizpun zauważył rekina, który trzymał w zębach coś dziwnego. Okazało się, że była to rybacka sieć. Zwierzę nie mogło się od niej uwolnić - sieć zaczepiła się na jego zębach i rekin ciągnął ją ze sobą. Odważny nurek nie wahał się ani chwili.

Niewiele osób zdobyłoby się na taką odwagę jak instruktor nurkowania z Australii, Inaki Aizpun. Kiedy w czasie zanurzenia zauważył rekina, ciągnącego w paszczy kłąb sieci rybackiej, nie wahał się ani chwili. Wyplątał sieć z zębów rekina i tym samym uratował mu życie - zwierzę nie mogło jeść, czekała je już tylko powolna śmierć z głodu.

Inaki uratował rekina zagrożonego wyginięciem - tawrosza piaskowego (nazywanego również rekinem piaskowym), który lubi ciepłe wody przy australijskich brzegach. Jak przystało na rekina, tawrosz piaskowy może być groźny, zwłaszcza, kiedy wkłada mu się ręce do pyska. Początkowo rekin nie chciał za bardzo współpracować z nurkiem, w końcu jednak udało się wyplątać sieć z jego zębów.

Wszystko działo się przy wschodnim brzegu Australii, w Zatoce Byrona. W tym rejonie rekiny spędzają zimy i tutaj też rodzą młode. Ten osobnik mógł skończyć tragicznie, gdyby nie odważny nurek.

Nagranie naturalnie zrobili nurkujący razem z nim klienci, którzy tego dnia w połowie sierpnia mieli się nauczyć odpowiedzialnego zachowywania pod wodą. Lepszej lekcji chyba nie mogli mieć.

Rekiny piaskowe żerują przy płytkich, piaszczystych dnach. Chętnie zjedzą niewielkie ryby i głowonogi, nie pogardzą też małżami.

Sieci rybackie w oceanach

Sieci rybackie w oceanach stanowią zagrożenie na całym świecie. W czasie połowów nie wszystkie da się upilnować, dlatego część z nich zaczyna unosić się bezładnie w wodzie. Dla zwierząt, które mogą się w nie zaplątać, są śmiertelnym zagrożeniem. W każdym roku setki tysięcy zwierząt ginie po połknięciu lub zaplątaniu się w sieci rybackie - i nie są to zwierzęta, na które były te sieci zastawione.

Więcej o:
Komentarze (14)
Nurek zobaczył rekina z siecią w paszczy. Złapał go i uratował przed powolną śmiercią. Opublikował nagranie
Zaloguj się
 • masakramasakra

  Oceniono 3 razy 3

  ja kiedyś na rynku karmiłem gołębie z dzieciakami i nagle zobaczyłem jednego który miał związane nogi sznurkiem. skakał jak wróbel bo chodzić nie mógł. Udało mi się go złapać do rąk, sznurek był tak zaciśnięty i zapleciony za palce że zaraz by mu odpadły. uwolniliśmy go i poleciał. siedział potem na dachu z pół godziny w wielkim szoku ale chyba zadowolony. filmu nie nakręciłem.

 • fruzia_10

  Oceniono 3 razy 3

  Piękne!

 • Anna Domek

  Oceniono 2 razy 2

  Nasza Zatoka Gdańska jest poprzecinana sieciami rybackimi. I to na całej swojej polskiej długości. Poustawiane jedna za drugą. A szerokość każdej z nich? Szerokość jest właściwie szerokością Zatoki Gdańskiej. Nic się nie przemknie. I nikt nic o tym nie mówi i nie pisze... A morświny i foki giną i jeszcze niektórzy są źli na nie, że psują sieci... Tylko gdzie one mają żyć? Pazerność ludzi nie zna granic. Jak jestem nad naszym morzem to wolę pizze niż rybę z Zatoki...

 • drakaina

  Oceniono 2 razy 2

  Są jeszcze ludzcy ludzie na świecie, brawo!

 • szczegolny_izotop_wegla

  Oceniono 6 razy 2

  Ładny gest

 • hr.kalashnikoff

  Oceniono 1 raz 1

  Za uratowanie ryby przed niechybnym zgonem należy się medal. Szkoda , że nikt się nie lituje nad mordowanymi masowo biednymi śledzikami.

 • nieotake

  Oceniono 1 raz 1

  Szacun za tę akcję!
  Niemniej prawdziwą brawurą byłoby dopiero grzebanie w mordzie tym okurfiałym od koksu i spidu rekinom z Reymonta w Krakówku.

 • wycietytoja

  0

  To bylo ponad tydzien temu,nic nowego sie nie wydarzylo przez ten czas?

 • ul32

  0

  Tawtosz to bardzo łagodny rekin

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX