Nie wierzyli modelce, że jest też programistką. Przestali, gdy pochwaliła się, co potrafi

Lyndsey Scott prowadzi podwójne życie. Oprócz modelingu jest także programistką i to nie byle jaką. Kobieta doskonale zna się na swojej branży i chociaż są na to dowody, internauci ją wyśmiali. I tak, to dzieje się w XXI wieku.

Lindsey Scott pracowała jako modelka dla największych światowych marek, takich jak Louis Vuitton, Prada, Victoria's Secret czy Gucci. Jednak pozowanie do zdjęć i chodzenie po wybiegu to nie jest jej jedyny talent.

Po godzinach spędzonych na sesjach i pokazach Lindsey siada do programowania. Na Instagramie udostępniono kilka dni temu jej zdjęcie i podpisano, że dziewczyna potrafi programować. Niestety post spotkał się z dużym, nazwijmy to delikatnie, "niezrozumieniem". Komentujący nie uwierzyli, że tak ładna dziewczyna może być również bardzo zdolna.

 
Ktoś w to uwierzył?
Tak, potrafi napisać "Hello World"*

* "Hello World" to treść, którą używa się przy tworzeniu najprostszych komend w Javascripcie

To tylko niektóre z lawiny szyderczych komentarzy (skasowanych już w większości przez administratorów na Instagramie), które pojawiły się pod postem. Lindsey widziała te docinki i pierwszy raz postanowiła zareagować. Do tej pory, kiedy ktoś nie wierzył w jej kompetencje, raczej to ignorowała. Ale tym razem uznała, że czas coś z tym zrobić.

"Mózg to takie lepsze cycki!"

Istnieje stereotyp, że ładne dziewczyny nie mogą być mądre, jednak Lindsey jest kolejnym dowodem na to, że to bzdura.

Nie mogę się doczekać dnia, w którym kobiety w branży technologicznej nie będą musiały na każdym kroku udowadniać swojej wiedzy.

- napisała Lindsey na swoim Twitterze.

Z kolei na Instagramie modelka wymieniła swoje umiejętności i doświadczenia, czym zamknęła usta komentującym raz na zawsze. A naprawdę ma się czym pochwalić:

Mam 27481 punktów na platformie dla programistów StackOverflow, należę do grupy osób tworzących samouczki dla systemów operacyjnych iOS na stronie raywenderlich.com, jestem głównym inżynierem oprogramowania iOS w Rallybound - 841. najszybciej rozwijającej się firmie w USA, obroniłam licencjat w Amherst na dwóch specjalizacjach - informatyce i aktorstwie

- pisze Lindsey.

Modelka próbuje łączyć swoje pasje. Stworzyła nawet aplikację iPort, która pozwala użytkownikowi na stworzenie swojego idealnego portfolio. Korzystali z niej modele, aktorzy, reżyserzy i architekci. 

embed

Po wpisie Lindsey Scott na Twitterze pojawiły się kolejne. Kobiety programistki zaczęły publikować swoje historie związane z seksizmem w ich miejscach pracy. Takie wpisy to kolejny mały krok w walce z krzywdzącymi stereotypami i dyskryminacją kobiet. Szkoda  tylko, że w ogóle muszą powstawać i ktoś nadal myśli, że jak ładna, to nie ma nic do powiedzenia. Na szczęście stronę Lindsey trzymają też "normalni" ludzie, pisząc:

Mózg to takie lepsze cycki!
Więcej o: