Nie wierzyli modelce, że jest też programistką. Przestali, gdy pochwaliła się, co potrafi

Lyndsey Scott prowadzi podwójne życie. Oprócz modelingu jest także programistką i to nie byle jaką. Kobieta doskonale zna się na swojej branży i chociaż są na to dowody, internauci ją wyśmiali. I tak, to dzieje się w XXI wieku.

Lindsey Scott pracowała jako modelka dla największych światowych marek, takich jak Louis Vuitton, Prada, Victoria's Secret czy Gucci. Jednak pozowanie do zdjęć i chodzenie po wybiegu to nie jest jej jedyny talent.

Po godzinach spędzonych na sesjach i pokazach Lindsey siada do programowania. Na Instagramie udostępniono kilka dni temu jej zdjęcie i podpisano, że dziewczyna potrafi programować. Niestety post spotkał się z dużym, nazwijmy to delikatnie, "niezrozumieniem". Komentujący nie uwierzyli, że tak ładna dziewczyna może być również bardzo zdolna.

Ktoś w to uwierzył?
Tak, potrafi napisać "Hello World"*

* "Hello World" to treść, którą używa się przy tworzeniu najprostszych komend w Javascripcie

To tylko niektóre z lawiny szyderczych komentarzy (skasowanych już w większości przez administratorów na Instagramie), które pojawiły się pod postem. Lindsey widziała te docinki i pierwszy raz postanowiła zareagować. Do tej pory, kiedy ktoś nie wierzył w jej kompetencje, raczej to ignorowała. Ale tym razem uznała, że czas coś z tym zrobić.

"Mózg to takie lepsze cycki!"

Istnieje stereotyp, że ładne dziewczyny nie mogą być mądre, jednak Lindsey jest kolejnym dowodem na to, że to bzdura.

Nie mogę się doczekać dnia, w którym kobiety w branży technologicznej nie będą musiały na każdym kroku udowadniać swojej wiedzy.

- napisała Lindsey na swoim Twitterze.

Z kolei na Instagramie modelka wymieniła swoje umiejętności i doświadczenia, czym zamknęła usta komentującym raz na zawsze. A naprawdę ma się czym pochwalić:

Mam 27481 punktów na platformie dla programistów StackOverflow, należę do grupy osób tworzących samouczki dla systemów operacyjnych iOS na stronie raywenderlich.com, jestem głównym inżynierem oprogramowania iOS w Rallybound - 841. najszybciej rozwijającej się firmie w USA, obroniłam licencjat w Amherst na dwóch specjalizacjach - informatyce i aktorstwie

- pisze Lindsey.

Modelka próbuje łączyć swoje pasje. Stworzyła nawet aplikację iPort, która pozwala użytkownikowi na stworzenie swojego idealnego portfolio. Korzystali z niej modele, aktorzy, reżyserzy i architekci. 

embed

Po wpisie Lindsey Scott na Twitterze pojawiły się kolejne. Kobiety programistki zaczęły publikować swoje historie związane z seksizmem w ich miejscach pracy. Takie wpisy to kolejny mały krok w walce z krzywdzącymi stereotypami i dyskryminacją kobiet. Szkoda  tylko, że w ogóle muszą powstawać i ktoś nadal myśli, że jak ładna, to nie ma nic do powiedzenia. Na szczęście stronę Lindsey trzymają też "normalni" ludzie, pisząc:

Mózg to takie lepsze cycki!
Więcej o:
Komentarze (66)
Nie wierzyli modelce, że jest też programistką. Przestali, gdy pochwaliła się, co potrafi
Zaloguj się
 • losowynik

  Oceniono 22 razy 16

  "Hello World" to treść, którą używa się przy tworzeniu najprostszych komend w Javascripcie

  Widać, że autor wie tyle o programowaniu co przeciętna modelka. Trudno, żeby potrafił ocenić wiedzę innych w tym temacie.

 • japka_putina

  Oceniono 14 razy 8

  Jeśli się bez przerwy trafia na artykuły o wspaniałych kobietach mających tysiące followersówek i inspirujących je tym, że ważyły tyle co słonice, ale schudły, albo że mają obrzydliwe ciała, których się nie wstydzą, , albo że mają wspaniałe ciała mimo podeszłego wieku, albo były brzydkimi kaczątkami, a teraz są VAG i wszyscy je podziwiają, albo że spędzają wakacje na ciepłej wyspie i robią sobie selfiki, albo że założyły na siebie coś za tysiące dolarów, albo coś co wygląda na tysiące dolarów, a kosztowało tyle, co używane buty, to trudno się dziwić, że ta dziewczyna wzbudziła niedowierzanie.

 • archieil

  Oceniono 8 razy 6

  Jedno trzeba przyznać.

  Młodo na tych fotkach wygląda.

  Myślę, że większość osób nie znając jej wieku nie wierzy w jej umiejętności programistyczne i stanowisko, a znając wiek nie wierzy, że nadal jest modelką i ma taki wygląd... ;-)

  A swoją drogą wśrod programistek jest duży odesetek ładnych "lasek", że tak to przedmiotowo ujmę.

  Bo to bardzo rozbudowany fach i w przypadku ze zdjęcia najciekawsze jest to niezrozumiałe dla redachtora określenie MIPS. ;-)

 • bonnieblue6

  Oceniono 4 razy 4

  Właśnie, może "przeciętny internauta" zrozumie, że kariera w modelingu i tym podobnych branżach jest krótka i niepewna, a w związku z tym modelki zdobywają najnormalniejsze w świecie zawody i zajmują się nimi "na emeryturze", czyli po osiągnięciu 30 rż. Zupełnie jak ludzie, Funky.

 • menel13

  Oceniono 12 razy 4

  >>>"Hello World" to podstawowa komenda w programowaniu, której uczą się początkujący programiści<<<
  Autor artykułu na pewno nie jest informatykiem.

 • romek_z_warszawy

  Oceniono 7 razy 3

  Najciekawsze jest w tym wszystkim programowanie MIPS. Chodzi o assembler komputerów MIPS? W takim razie szapku dołoj!

 • usera

  Oceniono 2 razy 2

  Jakie cycki ma autor, bo mózg nie jest jego mocną stroną!

  "Hello World" to treść, którą używa się przy tworzeniu najprostszych komend w Javascripcie
  Wszystko źle! Bo nie po polsku, a przy poznawaniu języka programowania (nie tylko JavaScript) najłatwiej coś wypisać na ekranie. I JEST TRADYCJA, żeby było to "Hello World". Jakie cycki ma autor, bo mózg nie jest jego mocną stroną!

 • ekiwok

  Oceniono 8 razy 2

  > * "Hello World" to treść, którą używa się przy tworzeniu najprostszych komend w Javascripcie

  Ok, napiszę to po ludzku za darmo: "Hello World" to program, który wyświetla użytkownikowi napis "Hello World". Z reguły jest to pierwszy program w danym języku, który pisze osoba ucząca się. Nie ma to bezpośrednio związku z JavaScriptem.

  Przykładowo kod Hello World w języku Python (tak, cała 1 linia):

  print("Hello World!")

 • adcore

  Oceniono 6 razy 2

  no i swietnie,mi zawsze takie kobiety imponowaly...czesto zostalo im to zaszczepione przez ojca,Sklodowska,Hypathia etc
  wiecej takich nam trzeba..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX