Wleciał samolotem w sam środek huraganu Florence. Nagranie pokazuje siłę żywiołu

Huragan Florence nadciąga nad wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Piloci Amerykańskiej Agencji Oceanów i Atmosfery wlecieli w sam środek huraganu i pokazali, jak wygląda jego oko.

Huragan Florence z potężną siłą zbliża się do wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Już w czwartek dotrze do stanów Karolina Północna i Karolina Południowa. W ostatnich godzinach zwiększono jego kategorię do czwartej w pięciostopniowej skali. Nieustająco śledzą go pracownicy Amerykańskiej Agencji Oceanów i Atmosfery (NOAA). Meteorolodzy wyznaczają aktualną prognozę pogody i wydają ostrzeżenia przed ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi, do których bez wątpienia należy huragan Florence.

Przelot przez huragan Florence

Piloci z NOAA wlecieli w zwiększający swoją siłę huragan Florence. Wypuścili w trakcie lotu sondy, które mają zbadać rozwój sytuacji. Samolot, lecąc przez wir, nagle przelatuje przez zupełnie pustą przestrzeń - czyli przez oko huraganu Florence.

Przelot przez huragan Florence

Huragan Florence - ewakuacja mieszkańców

Siła huraganu Florence może jeszcze urosnąć. Już teraz jest to wiatr pędzący z prędkością ponad 200 kilometrów na godzinę. Huragan jest powolny, niesie ze sobą duże masy deszczu, dlatego jego siła jest o wiele bardziej niszczycielska niż lżejszych huraganów, które z większą prędkością przesuwają się przez ląd.

Dokładna trasa huraganu jest tak naprawdę tylko przewidywana. Władze wschodnich stanów wydały ostrzeżenia dla mieszkańców. Stany Karolina Północna i Południowa oraz Virginia rozpoczęły ewakuację prawie dwóch milionów ludzi.

Huragan Florence idzie na Stany Zjednoczone od strony oceanu, z wysokości Florydy. Jest szansa, że kiedy dotrze do lądu, szybko straci na sile i zakończy się. Jednak władze USA rozważają również scenariusz najgorszy, w którym Florence zaczyna przemieszczać się wzdłuż wybrzeża.

Chcesz pomóc przetrwać pszczołom? Weź udział w akcji Adoptuj Pszczołę. Możesz też wrzucić swoje zdjęcie na Instagramie, Facebooku czy Twitterze z hashtagiem #adoptujpszczole.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o:
Komentarze (10)
Wleciał samolotem w sam środek huraganu Florence. Nagranie pokazuje siłę żywiołu
Zaloguj się
 • kingstonny

  Oceniono 1 raz 1

  Wlatywanie w oko huraganu jest standardowa procedura dla tych samolotow. Czyli, wszyscy na pokladzie samolotu robia to co do nich nalezy. Kropka. Po powrocie do bazy nie dostaja medali.

 • plastikpiokio

  Oceniono 1 raz 1

  pilot maładiec .

 • kisssmyass

  Oceniono 5 razy 1

  nie ma siły żeby przemieszczał się wzdłuż wybrzeża, bo na północno wschodniej części wybrzeża znajduje się front wyżowy którego ciśnienie będzie spychać huragan na zachód a nawet na południowy zachód. tak przynajmniej twierdzą fachowcy. Nie szukajcie tanich sensacji, tylko trzymajcie się logiki i faktów.

 • ula53

  0

  Pozwolono na start samolotu w takich warunkach pogodowych ???

 • Darius R

  0

  Nagranie chyba było niezgodne z prawem i sprawiedliwością i zostało przez cenzurę usunięte..

 • koenzymq10

  Oceniono 6 razy -6

  Gdyby pambók lubił żytkuf, to by im nie pozwolił osiedlić się w Hameryce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX