Pogoda na przyszły tydzień. Do Polski wróci fala upałów, termometry znów pokażą ponad 30 stopni

Pogoda we wrześniu jeszcze nie raz nas zaskoczy. Wszyscy powoli zaczęli wyciągać swetry z szafy i przygotowywać się na jesień, tymczasem do Polski powraca fala upałów.

Prognoza pogody na przyszły tydzień spodoba się szczególnie tym, którzy zaplanowali późniejszy urlop. Okazuje się, że na jesienne chłody będziemy musieli jeszcze poczekać, a nad Polskę zmierza fala upałów.

Pogoda na przyszły tydzień

Od 17 do 20 września w niektórych województwach w Polsce mieszkańcy ponownie będą musieli zmierzyć się z tropikalnymi temperaturami. W przyszły poniedziałek upały obejmą tylko zachodnie regiony kraju. Większość miejsc w Polsce zanotuje temperatury 23-25 stopni, a wieczorami na terenie kraju mogą pojawić się burze.

Nadciąga fala upałów

We wtorek 18 września 30-stopniowe upały utrzymają się na zachodzie kraju. W środę osiągną rekordową w tym tygodniu wysokość - 33 stopnie Celsjusza. Burze mogą wystąpić wówczas w województwie zachodniopomorskim.

Czwartek także zapowiada się upalnie, jednak bardzo wysokie temperatury ominą centrum i wschód kraju. Na południu i zachodzie temperatury mogą sięgnąć nawet 32 stopni.

Ze słońcem nie ma żartów. Jak radzić sobie z upałami?

Więcej o: