Ta reklama IKEI z 2002 roku była kultowa. Teraz "stara lampa" wraca w nowym spocie i wzrusza

IKEA ponownie pokazuje wzruszającą reklamę z 2002 roku z porzuconą lampką. Ale tym razem zakończenie jest zupełnie inne.

Niektóre reklamy zapadają w pamięć na zawsze. To była jedna z pierwszych tego typu. IKEA w 2002 roku postawiła na wzruszającą opowieść porzuconej lampki, zostawionej razem ze śmieciami przed domem. Jej miejsce zajęła nowsza, błyszcząca, srebrna i piękna. Lampka-bohaterka, do której w zaledwie minutę chyba wszyscy poczuli sympatię (a jak nie, to jesteście bez serca, sorry.), stoi zapomniana przy krawężniku, czekając na śmieciarkę.

I kiedy wszyscy już wzruszyliśmy się prawie do łez, w kadrze pojawia się starszy pan, który kwituje całą sytuację tymi słowy:

Współczujecie tej lampce? Zwariowaliście. Lampy nie mają uczuć! A ta nowa jest lepsza.
 

Trudno mu odmówić racji, ale... minęło od tego czasu aż 16 lat. Świat się zmienił, IKEA się zmieniła. Przyszła moda na recykling i oszczędności, na ponowne wykorzystywanie rzeczy, z którymi wiążą się historie i emocje. I w tym właśnie duchu Ikea na początku września zaproponowała kontynuację reklamy, która tyle lat temu stała się kultowa.

Tym razem nasza główna bohaterka dostaje prawdziwe nowe życie - i to w ostatnim momencie!

Kontynuacja reklamy IKEA z 2002 roku

Reżyserem jest Mark Zibert, raczej mniej znany w Polsce - a niesłusznie, bo inne jego reklamy są równie doskonałe. Mark Zibert wspólnie z agencją Rethink postawił na sentyment do przedmiotów, z którymi wiąże się mnóstwo wspomnień. I tak jak w pierwszej reklamie sprzed lat, również i tu pojawia się na koniec starszy pan (ten sam zresztą), który powtarza dobrze nam znane słowa w zupełnie nowy sposób:

Wielu z was cieszy się z losu, jaki spotkał tę lampkę. Nie zwariowaliście. Wykorzystywanie starych rzeczy jest o wiele lepsze.

Trudno się z nim nie zgodzić.

_______________

Chcesz pomóc przetrwać pszczołom? Weź udział w akcji Adoptuj Pszczołę. Możesz też wrzucić swoje zdjęcie na Instagramie, Facebooku czy Twitterze z hashtagiem #adoptujpszczole. Na pewno to zauważymy w naszej relacji na żywo na Gazeta.pl!

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o:
Komentarze (18)
Ta reklama IKEI z 2002 roku była kultowa. Teraz "stara lampa" wraca w nowym spocie i wzrusza
Zaloguj się
 • pawel_vogel

  Oceniono 10 razy 4

  żałosne jest to, żeby obejrzeć reklamę musiałem obejrzeć reklamę.

 • lech2011

  Oceniono 3 razy 1

  Czy jest coś w gazecie, co nie jest kultowe ? Gazeta musi używać prymitywnego języka gimbazy składającego się z kilku podstawowych przymiotnków i niczego więcej ?
  Kiedyś było takie, zapomniane dzisiaj, określenie: piękno języka. Co to jest ?

 • jan.ma

  Oceniono 3 razy 1

  Czyście zwariowali panowie redaktorzy?! Gdzie macie w reklamie starszego pana? No, chyba że wy jesteście młokosami i on relatywnie jest dla was starszy. To by zresztą tłumaczyło wasze bzdurne teksty.

 • baluwolanda

  Oceniono 2 razy 0

  Na cześć lampy postawię parującego kasztana. Płakałem.

 • qwertura

  Oceniono 1 raz -1

  Na szczęście większość tych biednych przedmiotów, wystawianych przed domy na deszcz, słotę i poniewierkę, ratują Dzielni Polacy!
  Szesz i fała boaterom!!

 • laborantkolaborant

  Oceniono 4 razy -2

  Wzrusza lampa z Ikei w reklamie...
  Zajebista jest życie leminga!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX