"UE to wyimaginowana wspólnota, z której nic dla nas nie wynika", zapewnia Duda. Internauci podjęli temat [memy]

Prezydent Andrzej Duda, w czasie swej wizyty w Leżajsku, wygłosił bardzo niepokojącą opinię.

O tym, że prezydent nie lubi konstytucji, wie każdy. Okazuje się jednak, że Andrzej Duda na swojej czarnej liście ma więcej punktów, niż jedna, nic nieznacząca książeczka. Prezydent nie uznaje także Unii Europejskiej.

Co dokładnie o niej myśli, Andrzej Duda wyartykułował w Leżajsku. Stojąc przed pięknym pałacem, wyremontowanym dzięki środkom z Unii Europejskiej, ogłosił, że Polska z Unii nie ma żadnego pożytku, a tylko same problemy. 

Uczynimy wszystko, żebyście państwo mieli to przekonanie, kiedy będą się kończyły nasze kadencje, że zrobiono dla państwa wiele rzeczy w tym czasie, że zrealizowano zobowiązania wyborcze, że ktoś wreszcie myślał o obywatelach, a nie tylko i wyłącznie o jakichś swoich sprawach, czy jakiejś wyimaginowanej wspólnocie, z której dla nas niewiele wynika.

- mówił w Leżajsku Andrzej Duda, dodając przy okazji, że wspólnota jest potrzebna, ale w Polsce, a ta Europejska do naszych spraw nie powinna i nie ma prawa się wtrącać, bo przecież Europa nie pomogła Polsce w czasie wojny i zostawiła ją na pastwę Rosji.

Andrzej Duda: "Wspólnota jest dla nas potrzebna tutaj w Polsce. Nasza. Własna. Skupiona na naszych sprawach"

Słowa prezydenta szybko odebrano jako swego rodzaju deklarację. Prezydent Unii Europejskiej nie lubi, Polski w Unii nie chce i chyba marzy mu się Polexit. Szkoda tylko, że zapomniał (co wypominają mu kolejni obywatele i publicyści), że sam przecież był swego czasu europosłem i od Unii otrzymywał całkiem sowitą pensyjkę. Nie pamięta także o otwartych granicach, dopłatach dla rolników, kilometrach wybudowanych dróg i dziesiątkach inwestycji, które bez Wspólnoty nie miałyby szansy zostać zrealizowane.

Unia Europejska jest zła. A swoim wystąpieniem w Leżajsku prezydent potwierdził tylko to, co od dawna słychać z prawej strony...

Wspólnota jest wyimaginowana, wszystko więc, co z nią związane, jest takie również. Jeśli więc wyjrzycie przez okno i zobaczycie coś, co dzięki Unii Europejskiej powstało, wiedzcie, że tylko wam się tak wydaje.

A może wszyscy żyjemy w wyimaginowanym świecie, a to, co nas otacza, to tylko matrix?

Więcej o:
Komentarze (121)
"UE to wyimaginowana wspólnota, z której nic dla nas nie wynika", zapewnia Duda. Internauci podjęli temat [memy]
Zaloguj się
 • sector23

  Oceniono 51 razy 51

  Pusty Andrzej z Krakowa, syn bigotów a obecnie zakładnik prezesa i jego bezwolna pacynka. W dodatku umoczona w przestępstwa przeciwko konstytucji własnego kraju brnie dalej zmierzając prosta droga do tego żeby zostać renegatem.
  Jego mi nie żal, współczuć mogę żonie i potomstwu...... taki wstyd, taki wstyd.

 • agonda

  Oceniono 51 razy 49

  Jacek Dehnel na FB wylicza: "Klasztor w Leżajsku uratowany, bo wyimaginowana wspólnota UE (antykatolicka!) dała grube miliony (26 grubych milionów konkretnie) na wyremontowanie klasztoru, kościoła i klasztornych ogrodów, w tym na stworzenie wielkiej łąki polskiej (antypolska!). Ta wyimaginowana wspólnota tak się nie troszczy o Leżajsk, że wpompowała weń kolejne, równie grube miliony. Mieszkańcy Leżajska oddają dzieci (urodzone na oddziale ginekologii dofinansowanym kwotą 4,5 mln przez UE) do szkoły i przedszkola wyremontowanych i wyposażonych za pieniądze UE. Jeśli są chorzy, to karetka (kupiona z pieniędzy UE) pojadą (być może, żeby było szybciej, obwodnicą zbudowaną za 103 mln z UE) do szpitala dofinansowanego przez UE. Ale może się nie pochorują, bo wyimaginowana wspólnota dorzuciła im do nowoczesnych rozwiązań energetycznych 10 mln (co ograniczyło emisję o 1700 ton dwutlenku węgla rocznie) i jeszcze perfidnie dołożyła 20 mln na oczyszczalnię ścieków. Plus lekką unijną rączką 25,5 mln w okoliczne lasy, żeby nie płonęły, 145,5 mln w stworzenie bazy wodnej lasów (retencja, spowalnianie odpływu wód powierzchniowych, odbudowa ekosystemów) oraz jeszcze na zapas zrobiła w okolicy najdłuższy szlak rowerowy w Polsce, GreenVelo. Dróg do sąsiednich miejscowości nawet nie liczę".

 • elzbietttta

  Oceniono 44 razy 42

  Dudo, czy są jeszcze jakieś granice głupoty, których nie przekroczyłeś?

 • zen0biusz

  Oceniono 40 razy 36

  "czy jakiejś wyimaginowanej wspólnocie, z której dla nas niewiele wynika."

  Kościół to jak najbardziej realna wspólnota z której rzeczywiście dla nas niewiele wynika.

 • skandy5

  Oceniono 31 razy 31

  Swoją drogą ze te swoje miny, Duda powinien dostać dodatkowy rok odsiadki do wyroku!

 • smarekdarek

  Oceniono 33 razy 31

  Postkomuniści przebrani w łachy dewot wyimaginowali sobie, że zrobią z Polski kołchoz i oddadzą go za bezcen w rosyjskie łapy. Du.a dał temu dowód
  youtube.com/watch?v=6Z9Hllfh0zE

 • punter

  Oceniono 29 razy 29

  straszne jak można się sk..ur..wić

  dwa lata temu wydawało mi się, że jest po prostu śmieszny we własnym wlazid..u..pstwie, rok temu wydawało mi się, że po prostu się zakiwał w gierkach podpisze-niepodpisze, które go przerastają intelektualnie co najmniej o dwa poziomy.
  teraz to myślę, że facet jest straszny - nie mniej niż jego pacynkowaty idol z willi na Żoliborzu i przyszłościowo należy mu się dłuższa izolacja w jakimś przyjemnym ZK

 • stanislaw.sk

  Oceniono 24 razy 22

  Każdy kraj ma takiego Lennona, na jakiego sobie zasłużył:
  "IMAGINE there's no countries
  It isn't hard to do
  Nothing to kill or die for
  And NO RELIGION TOO"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX