Janka ma 9 lat, ale już zna się na interesach. Żeby zdobyć deskorolkę, odkurzała auta sąsiadów

Dziewięcioletnia Janka z Warszawy postanowiła sama zarobić na wymarzoną deskorolkę. Aby ją zdobyć, odkurzała auta, ale nie trwało to długo. W akcji pomógł obcy mężczyzna, a ludzie gratulują rodzicom metod wychowawczych.

Janka mieszka w Warszawie i ma dziewięć lat, a ostatnio wymarzyła sobie, że chciałaby mieć elektryczną deskorolkę. Okazało się jednak, że mimo jej usilnych starań, rodzice dziewczynki ani myślą prezentować dziewczynce nowego gadżetu. Poinformowali wręcz córkę, że jeśli jej na hoverboardzie zależy, musi sobie na niego zarobić...

Skąd dziecko ma wziąć pieniądze na deskorolkę? Tata Janki, pan Łukasz, zaproponował, że zapłaci dziewczynce za odkurzenie samochodu. Dziewięciolatka z zapałem przystąpiła do pracy, zdobyła kilkanaście pierwszych złotych i obmyśliła plan. Postanowiła odkurzać auta znajomych i sąsiadów.

Razem z rodzicami napisali więc ogłoszenie:

Bardzo bym chciała samodzielnie zarobić na swoją elektryczną deskorolkę. Proponuję, że odkurzę Państwa samochód za 13 złotych, chyba że większy to troszkę drożej. Wystarczy się umówić z którymś z moich rodziców i podstawić samochód pod naszą klatkę. Zapraszam serdecznie.

Ogłoszenie Janka i jej rodzice rozkleili na klatkach mieszkaniowych i tablicach informacyjnych w okolicy. Ktoś zobaczył jedno z nich, zrobił zdjęcie i podzielił się nim na Facebooku. Ludzie zaczęli podawać je sobie jako przykład dobrego wychowania, a chętni na sprzątanie za 13 złotych i pomoc dziewczynce zaczęli się zgłaszać do jej rodziców.

Mężczyzna w mercedesie zakończył akcję Janki

Janka nie zdążyła jednak odkurzyć wielu aut, bo pod jej dom podjechał mężczyzna w mercedesie. Poprosił o poodkurzanie i poinformował, że wróci za godzinę. Kiedy pojawił się z powrotem, oznajmił, że za usługę nie zapłaci.

Zamiast tego wyjął z bagażnika nowiutką deskorolkę i wręczył jako prezent oszołomionej dziewczynce. Przy okazji pogratulował tacie Janki metod wychowawczych, a dziewczynce determinacji. Powiedział jej też, że zajdzie daleko tylko dzięki uporowi i ciężkiej pracy - podaje MamaDu.

Pan Łukasz, tata Janki, finałem pochwalił się na jednej z lokalnych grup w mediach społecznościowych. Tam poinformował zainteresowanych, że akcja dobiegła końca, Janka odkurzy już tylko auta osób, które wcześniej się do tego zgłosiły, a uzbierane w ten sposób pieniądze przeznaczy na cel charytatywny - schronisko dla zwierząt.

Żeby zarobić na deskorolkę, Janka odkurzała samochody sąsiadomŻeby zarobić na deskorolkę, Janka odkurzała samochody sąsiadom Fot. Zdjęcie czytelnika

Pod postem pana Łukasza pojawiły się liczne pozytywne komentarze. Internauci, tak jak tajemniczy pan z mercedesa, gratulowali rodzicom i metod wychowawczych, i odpowiedzialnej, mądrej córeczki.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o: