Polskie witryny tak dobre jak Google i IKEA? Mamy wyróżnienie w prestiżowym konkursie

Polskie stowarzyszenie Traffic Design, odświeżające szyldy rzemieślników w całej Polsce, zostało wyróżnione w amerykańskim konkursie. Wśród nagrodzonych takie firmy, jak Google, Airbnb, Microsoft, IKEA czy Adobe.

Traffic Design to stowarzyszenie działające na rzecz poprawy estetyki w przestrzeni publicznej. Ostatnio ich działalność zauważyli i docenili specjaliści z amerykańskiego magazynu Fast Company. Polacy zostali przez nich wyróżnieni w prestiżowym konkursie Innovation by Design Awards 2018.

Organizacja z Gdyni na początku tego roku w ramach czwartej edycji projektu re:design, zajęła się odświeżeniem szyldów zakładów rzemieślniczych z warszawskiej Pragi. To właśnie działania związane z ''Na_prawa Warszawa'' zwróciły uwagę Fast Company i przyniosły Polakom wyróżnienie w kategorii Graphic Design and Data Visualization.

W sumie, dzięki współpracy Traffic Design i polskich projektantów, udało się odświeżyć szyldy dwunastu zakładów rzemieślniczych. Wśród nich znalazły się między innymi zakład fryzjerski, ślusarz, optyk i zegarmistrz. Nowe projekty inspirowane miały być historią liternictwa i przede wszystkim wpisywać się w klimat miejsca.

Zmiana szyldów pokazuje, jak może wyglądać dobra reklama, która zdobi a nie szpeci. Projekt zyskał wielkie uznanie przedsiębiorców i mieszkańców, a my już dziś planujemy jego kontynuację.

- mówiła serwisowi K-Mag architekt Marlena Happach.

Dlaczego wyróżnienie w amerykańskim konkursie powinno nas cieszyć? Fast Company to najprawdopodobniej najbardziej wpływowy magazyn na świecie, podejmujący tematykę zmiany społecznej, innowacji w biznesie i nowych technologii. Ich konkurs obejmuje w sumie 15 kategorii, w których ocenia się estetykę projektu. Tegoroczna edycja jest siódmą, do której zgłoszono setki projektów z całego świata. Wyróżnienie re:design zdecydowanie jest osiągnięciem, które jest ważne dla polskiego designu.

W tym roku w kategorii, w której startował projekt re:design, zwyciężył projekt "Lafayette Anticipations" z Paryża.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o: