Błąd na błędzie, ale wstyd! Odsłonięcie pamiątkowej tablicy w Sławnie poszło nie tak

Senator Anna Anders odsłoniła w Sławnie tablicę ku czci 2. Korpusu Polskiego generała Andersa. Problem w tym, że na tablicy były aż dwa błędy.

Polski język to trudny język. Przekonano się o tym w Sławnie, gdzie senator Anna Anders odsłoniła 12 września pamiątkową tablicę ku czci walczących we Włoszech żołnierzy 2. Korpusu Polskiego generała Władysława Andersa, jej ojca. Niestety podniosłą chwilę popsuły błędy ortograficzne. I to jakie!

W hołdzie żołnierzom 2 Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa. Walczącym we Włoszech w latach 1943-1945, zwycięscom w Bitwach o Monte Cassino, Ankone, na linii Gotów, Apeninie Emiliańskim oraz Bolonię. Społeczeństwo Ziemi Sławieńskiej

- czytamy na tablicy i coś nam nie pasuje. Ze ''zwycięzców'' zrobiono ''zwycięsców'', zapomniano też o "ę" w słowie ''Ankone''.

Błędy wykuto w marmurze i odsłonięto z wszelkimi honorami. Senator Anders nie omieszkała pochwalić się uroczystością w mediach społecznościowych.

''Sławno. Wspaniała uroczystosc odsłonięcie tablicy pamiątkowej w hołdzie zwycięstwom pod Monte Cassino'' - pisała na Twitterze, a w jej wypowiedzi też w sumie zabrakło ogonków (podobnie jak na Facebooku).

Sławno. Przepiękna uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej w hołdzie zwycięzcom spod Monte Cassino z udziałem Weteranów, Wojska RP, Burmistrza, Rady miasta i młodzieży. Bardzo Wam dziękuje za piękną tablicę i za pamięć.

Miało być pięknie i godnie, a wyszło... Sami widzicie, jak:

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o: