"Błagam, uciekajcie!". Przerażająca wizualizacja ma ostrzec przed siłą huraganu Florence

Huragan Florence nadciąga nad wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Jedna ze stacji pogodowych zademonstrowała, jak poważne mogą być jego skutki.

Amerykańskie Narodowe Centrum do spraw Huraganów poinformowało, że siła huraganu Florence nieco osłabła. Aktualnie przypisuje mu się pierwszą kategorię w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona, jednak nie oznacza to, że przestał być niebezpieczny.

Najnowsze prognozy wskazują, że huragan dotrze do wybrzeża Stanów około ósmej rano czasu lokalnego, w Polsce w tym czasie będzie godzina 14. Jak donosi BBC, aktualnie huragan przemieszcza się z prędkością 175 kilometrów na godzinę. 

Huragan Florence. Jakie mogą być skutki?

Huragan niesie ze sobą ulewne deszcze i silne tornada. W związku z ogromnym niebezpieczeństwem z Karoliny Południowej i Północnej oraz Wirginii ewakuowano około 1,7 miliona ludzi. Meteorolodzy podejrzewają, że to najsilniejszy huragan, jaki kiedykolwiek pojawił się w tamtych okolicach. 

Jego skutki bardzo obrazowo zademonstrowała telewizja The Weather Channel. Prezenterka opowiada o huraganie, a na ekranie za jej plecami rośnie poziom wody. Fale otaczają ją i w przeciągu kilku sekund sięgają już wysokości głowy. Zgodnie z tym, co widać na nagraniu, poziom wody na wybrzeżu Stanów Zjednoczonych przez nadciągający huragan może znacznie przewyższyć dorosłego człowieka. 

Jeśli znajdujecie się w zagrożonym obszarze, błagam, uciekajcie. Jeśli każą wam opuścić domy, musicie to zrobić. Słuchajcie miejscowych władz, stosujcie się do ich poleceń - prosi prezenterka.

Wizualizacja przeraziła komentujących. Suche dane na temat ilości opadów nie mogą równać się z nagraniem The Weather Channel. Widać na nim ogrom wody, która porywa samochody i niemal przykrywa domy

Niesamowita i przerażająca wizualizacja.
Świetne wideo, teraz widzimy, że to nie żarty i przesada. Nadciąga prawdziwe niebezpieczeństwo.

Poziom wody na wybrzeżu Stanów w związku z huraganem Florence może podnieść się nawet o dziewięć stóp, czyli o niemal trzy metry.

Więcej o: