Bert i Ernie z 'Ulicy Sezamkowej'' to para? Scenarzysta potwierdza, a studio wydało oficjalne oświadczenie

Mark Saltzman - jeden ze scenarzystów serialu ''Ulica Sezamkowa'' oznajmił, że Bert i Ernie to para gejów. Do homoseksualizmu bohaterów odnieśli się też inni twórcy ze studia Sesame Workshop.

Oglądaliście ''Ulicę Sezamkową''? Na pewno pamiętacie Żółtego Ptaka, kojarzycie też na pewno Berta i Erniego. Dwójka przyjaciół, każdy inny, czasem się kłócili, ale w znacznej mierze jednak darzyli ogromną sympatią. Mieszkali nawet w jednym domu. A wszystko to sprawia, że niektórzy wzięli ich w końcu za parę homoseksualistów. 

embed

Scenarzysta ''Ulicy Sezamkowej'': Bert i Ernie to para

Bert i Ernie to geje? To jedno z najgorętszych ostatnio pytań. Spekulacje te podsycił jeden ze scenarzystów serialu - Mark Saltzman. Mężczyzna w jednym z wywiadów oznajmił, że owszem, to para, w dodatku darząca się prawdziwym, gorącym uczuciem. 

Nie mógłbym opisać ich inaczej, niż kochającą się parę

- powiedział, a świat oszalał na punkcie informacji, jakoby Bert i Ernie byli homoseksualistami.

embed

Bert i Ernie to geje? Studio odpowiada

Sprawa okazała się tak zajmująca, że głos w sprawie zabrali w końcu inni twórcy serialu. Studio Sesame Workshop wystosowało w tej sprawie oficjalne oświadczenie, w którym jasno dementuje słowa Saltzmana: 

Tak, jak zawsze podkreślaliśmy, Bert i Ernie to najlepsi przyjaciele. Stworzyliśmy ich, aby uczyć dzieci, że ludzie mogą się ze sobą przyjaźnić mimo znaczących różnic. Choć są identyfikowani jako mężczyźni i mają wiele ludzkich cech, ciągle są tylko kukiełkami i nie mają orientacji seksualnej. 
 

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o: