"Inteligentny" domofon nie wpuścił właściciela, bo go nie rozpoznał. Wszystko przez koszulkę

Nowe pomysły na zabezpieczenia przed włamaniami, poza ochroną, mogą przysporzyć właścicielom domów sporo utrudnień. Stało się tak w przypadku inteligentnego wideodomofonu, który pomylił mieszkańca posesji z bohaterem komiksów.

Złodzieje mają coraz to nowe pomysły, w jaki sposób włamywać się do domów. Jednak twórcy urządzeń chroniących posesje nie pozostają w tyle. Wśród licznych zamków i zabezpieczeń powstał też inteligentny wideodomofon, który posiada między innymi funkcję rozpoznawania twarzy i ryglowania drzwi przed obcymi.

Jeśli osoba, którą "widzi" urządzenie nie znajduje się w bazie, którą aktualizujemy poprzez aplikację w smartfonie, wówczas wideodomofon natychmiast rygluje drzwi, zabezpieczając je przed niechcianym gościem. Ofiarą tej technologii stał się B.J. May, który opublikował swoją historię na Twitterze.

Inteligentny domofon zablokował mu drzwi przed nosem. Dlaczego? Użytkownik postanowił to sprawdzić. May przejrzał historię obrazów, które zapisała kamera wbudowana w urządzenie i nie wierzył własnym oczom.

Okazało się, że urządzenie zamiast zanalizować twarz właściciela, który chciał wejść do domu, skupiło się na jego koszulce z Batmanem. Mroczny Rycerz nie widnieje w bazie mieszkańców, dlatego dzwonek zaryglował drzwi. 

Jakby nie patrzeć, spełnił swoje zadanie. 

________________________________________________________________

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o: