Boisz się pająków? Nie jedź do Grecji. Wielka pajęczyna dosłownie obrosła miasto Etoliko

Ogromne ilości pająków kwadratników opanowały miasteczko Etoliko w Grecji. Swoją pajęczyną pokryły już powierzchnię około 300 metrów.

Malownicze miasteczko Etoliko w Grecji powoli staje się coraz mniej malownicze. Mieszkańcy przeżywają tam prawdziwą inwazję pająków kwadratników. Lepka, biała pajęczyna pokryła już ogromną przestrzeń i stale rośnie. 

Pajęcza sieć jest wszędzie, dosłownie. Oblepione są nią trawa, krzewy, drzewa...  Obszar wzdłuż brzegu, o łącznej długości około 300 metrów, wygląda jak najgorszy koszmar człowieka cierpiącego na arachnofobię. A i bez niej można się tym widokiem przerazić. 

A jednak, eksperci zapewniają, że ani pajęczyna, ani tkające ją pająki, nie są groźne dla ludzi, zwierząt i miejscowej flory. Co więcej, kwadratniki wkrótce powinny umrzeć, a po niepokojących oznakach ich bytności w Etoliko nie pozostaną nawet ślady. 

Skąd jednak wzięły się w mieście w takiej ilości? Temu winne są temperatury i komary. Idealne warunki do rozmnażania stworzyły pająkom wysokie temperatury, wilgotność i dostęp do jedzenia. To ostatnie, to własnie komary, których w tym roku w Etoliko było wyjątkowo dużo - informuje ''Sciencealert''.  

 

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o:
Komentarze (7)
Boisz się pająków? Nie jedź do Grecji. Wielka pajęczyna dosłownie obrosła miasto Etoliko
Zaloguj się
 • lewania

  Oceniono 1 raz 1

  Ale to nie jest pajeczyna zrobiona przez pajaki tylko przez larwy, ktore zjadaja krzak i chronia sie w trakcie przetwarzania sie w owady (czesto cmy albo motyle).

 • el_quatro

  Oceniono 1 raz 1

  Podobne pajęczyny widziałem kiedyś w Polsce. Nie wiem czy robiły je pająki, czy może jakieś gąsiennice. Drzewa wyglądaly jak obciagniete białą pończochą i traciły liscie

 • tfurczyni

  0

  A ja nie znoszę pająków (jedyne zwierzę, które wywołuje u mnie obrzydzenie i histeryczne reakcje :), ale ta pajęczyna wygląda ładnie. To ciekawe zjawisko przyrodnicze i skoro nic nie niszczy, nie gryzie ludzi i wkrótce zniknie - chyba bym zostawiła, jak jest.

 • citaobscura

  Oceniono 2 razy 0

  <<><><><><>>
  Pajęczyna
  nad morzem
  bardziej kojarzy się z Gdańskiem...

 • tata_28

  Oceniono 3 razy -3

  Nie lubisz mchu? Nie jedź do kasu!
  Co to za debilny argument????
  Nie lubisz makaronu - nie jedź do włoch!
  Nie lubisz sosen - nie przebywaj w klimacie umiarkowanym! itd...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX