Ludzie czekają w kolejkach po nowego iPhone'a. A Huawei rozdaje im prezenty

Nowy iPhone dopiero trafił do sklepów, a już ustawiają się po niego kolejki. Ludzie czekają godzinami, a tymczasem konkurencja nie śpi. Huawei przygotował dla nich specjalne prezenty.

Apple pokazał najnowsze iPhone'y, a ludzie oszaleli. iPhone XS, iPhone XS Max i iPhone XR trafiły do przedsprzedaży za obłędne pieniądze. Pod sklepami ustawiły się kolejki. Sytuację tę postanowili wykorzystać marketingowcy konkurencji Apple - Huawei.

Pod sklepem Apple'a w Singapurze zgromadziły się tłumy, które czekały na rozpoczęcie sprzedaży najnowszego iPhone'a. Pracownicy Huawei - chińskiej firmy rywalizującej z Apple - rozdawali niedoszłym posiadaczom nowego iPhone'a specjalne prezenty. A ponieważ iPhone kojarzy się nie tylko z bardzo wysokimi cenami, jak również z bardzo słabą baterią, Huawei przygotował dla ludzi coś, co pomoże im przetrwać trudne chwile, kiedy iPhone nagle straci swą moc.

200 osób w kolejce pod singapurskim oddziałem Apple otrzymało power bank ze specjalną adnotacją:

To power bank. Będziesz tego potrzebować. Od Huawei.

"Trollowanie" Apple

Huawei w ogóle postawił na wyśmianie Apple'a w dniu premiery ich najnowszego iPhone'a. W Londynie, pod salonem Apple'a, Huawei rozstawił stoisko z sokami - bez "jabłek". Za darmo można było dostać nie tylko sok, ale również doładować swój telefon.

Xiaomi też wykorzystało pojawienie się nowego iPhone'a na rynku. Za tę samą cenę, za którą od Apple można dostać tylko telefon, Xiaomi zaproponowało klientom: smartfona, smartwatch, zestaw audio i laptopa.

Samsung też postanowił pośmiać się z Apple - i to już w wakacje, wypuszczając całą serię krótkich reklam "prosto ze sklepu Apple":

 
Więcej o: