Ludzie czekają w kolejkach po nowego iPhone'a. A Huawei rozdaje im prezenty

Nowy iPhone dopiero trafił do sklepów, a już ustawiają się po niego kolejki. Ludzie czekają godzinami, a tymczasem konkurencja nie śpi. Huawei przygotował dla nich specjalne prezenty.

Apple pokazał najnowsze iPhone'y, a ludzie oszaleli. iPhone XS, iPhone XS Max i iPhone XR trafiły do przedsprzedaży za obłędne pieniądze. Pod sklepami ustawiły się kolejki. Sytuację tę postanowili wykorzystać marketingowcy konkurencji Apple - Huawei.

Pod sklepem Apple'a w Singapurze zgromadziły się tłumy, które czekały na rozpoczęcie sprzedaży najnowszego iPhone'a. Pracownicy Huawei - chińskiej firmy rywalizującej z Apple - rozdawali niedoszłym posiadaczom nowego iPhone'a specjalne prezenty. A ponieważ iPhone kojarzy się nie tylko z bardzo wysokimi cenami, jak również z bardzo słabą baterią, Huawei przygotował dla ludzi coś, co pomoże im przetrwać trudne chwile, kiedy iPhone nagle straci swą moc.

200 osób w kolejce pod singapurskim oddziałem Apple otrzymało power bank ze specjalną adnotacją:

To power bank. Będziesz tego potrzebować. Od Huawei.

"Trollowanie" Apple

Huawei w ogóle postawił na wyśmianie Apple'a w dniu premiery ich najnowszego iPhone'a. W Londynie, pod salonem Apple'a, Huawei rozstawił stoisko z sokami - bez "jabłek". Za darmo można było dostać nie tylko sok, ale również doładować swój telefon.

Xiaomi też wykorzystało pojawienie się nowego iPhone'a na rynku. Za tę samą cenę, za którą od Apple można dostać tylko telefon, Xiaomi zaproponowało klientom: smartfona, smartwatch, zestaw audio i laptopa.

Samsung też postanowił pośmiać się z Apple - i to już w wakacje, wypuszczając całą serię krótkich reklam "prosto ze sklepu Apple":

 
Więcej o:
Komentarze (12)
Ludzie czekają w kolejkach po nowego iPhone'a. A Huawei rozdaje im prezenty
Zaloguj się
 • westgreg

  Oceniono 11 razy 7

  Nie znam singapurskich regulacji w tym zakresie, ale w Polsce takie działania konkurencji spokojnie można by podciągnąć pod obrazę uczuć religijnych poprzez publiczne znieważenie przedmiotu kultu.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 7 razy 3

  Tam leżą pod sklepem żeby za miesięczną pensję kupić sobie "telefon z jabłkiem" a u nas leżą pod sklepem bo za miesięczny zasiłek już skorzystali z "wina z jabłkiem"...
  Z dwojga złego chyba już wolę Singapur :-)

 • bigfisher

  Oceniono 1 raz 1

  Ogłupieni marketingową manipulacją szukają szczęścia w gadżetach, które dadzą im jedynie chwilowy zastrzyk endorfin.

 • pm7303

  Oceniono 7 razy 1

  Mam firmowego iPhone'a X i prywatnego P20 Pro, na szczęście P20 jest dual sim, dzięki czemu iPhone leży w biurku i będzie następny raz włączony, jak będę go z obiegówką zdawał.

 • rekda2

  0

  huaway to gó...! 2 razy był na gwarancji i po gwarancji znowu się popsuł. Nigdy więcej tego h...a.

 • jezuitaitamta

  Oceniono 1 raz -1

  Od jabłek wolę winogrona zapakowane do butelki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX