Mały szop pracz wspiął się aż do dziewiątego piętra. Nagle łapki odmówiły mu posłuszeństwa

Do sieci trafił film, na którym widać małego szopa pracza wspinającego się na wysoki budynek. Zwierzak dotarł aż do dziewiątego piętra, następnie ku przerażeniu zgromadzonego tłumu, runął na ziemię.

Szop pracz, którego wspinaczkę podziwiał tłum zebrany pod jednym z budynków w New Jersey, wygląda na prawdziwego fana Spidermana. Zwierzę zdecydowało, że pilnie musi wejść na szczyt wysokiego wieżowca po jego ścianie. Co ciekawe, malec pokonał całkiem spory dystans, zanim łapki odmówiły mu posłuszeństwa.

Odważny szop pracz przegrał z grawitacją na wysokości dziewiątego piętra. Nagle odczepił się od ściany i runął w dół - prosto na piasek. Tłum zebrany wokół zwierzaka zamarł.

Jak się okazało, zupełnie niepotrzebnie. I choć mówi się, że to koty zawsze spadają na cztery łapy, w tym przypadku szop nie był od nich gorszy. Zaraz po upadku wstał i puścił się biegiem z dala od zainteresowanych spojrzeń ludzi.

Taka wspinaczka nie jest wbrew pozorom czymś całkiem niezwykłym dla szopa pracza. To doskonali wspinacze, którym drzewa zamieniły się na wysokie budynki. Świetnie się adaptowały do miejskiej dżungli. Co jednak skłoniło szopa do wspinania się na wysokość aż dziewiątego piętra?

Jedna z hipotez mówi, że zwierzak został zagoniony w kozi róg. Ściana budynku była dla niego jedynym wyjściem - kiedy szop nie ma dokąd uciekać, instynkt każe mu wspinać się i przejść górą przeszkody. Być może tak było w tym przypadku, tylko szop trafił na bardzo wysoką przeszkodę.

To nie pierwszy przypadek szopa, który próbował swoich sił w wspinaczce po ścianie budynku. Pisaliśmy już zwierzaku, który poświęcił na wchodzenie na wieżowiec aż 20 godzin.

Więcej o:
Komentarze (41)
Mały szop pracz wspiął się aż do dziewiątego piętra. Nagle łapki odmówiły mu posłuszeństwa
Zaloguj się
 • Black Swan

  Oceniono 41 razy 29

  "Jedna z hipotez mówi, że zwierzak został zagoniony w kozi róg."

  czyli; coś jak Kaczor z reformą systemu sprawiedliwości, tak? No to teraz czekamy aż podejmie taka sama decyzję jak ten szop na ścianie... Filmujcie bo to będzie piękny lot...

 • fafarafafafa

  Oceniono 16 razy 14

  "Jak się okazało, zupełnie niepotrzebnie. I choć mówi się, że to koty zawsze spadają na cztery łapy, w tym przypadku szop nie był od nich gorszy. Zaraz po upadku wstał i puścił się biegiem z dala od zainteresowanych spojrzeń ludzi". Niestety, często zwierzęta mają po takim upadku rozległe obrażenia wewnętrzne, natomiast szok powoduje, że natychmiast rzucają się do ucieczki (póki jeszcze mogą). Zwykle kończy się to odbiegnięciem na kilkadziesiąt/kilkaset metrów, utratą sił i powolnym konaniem w jakichś krzakach :-(

 • pandzik

  Oceniono 26 razy 14

  Pewnie zdechł kilka godzin później. Obrażen wewnętrznych nie zobaczysz na nagraniu.

 • shtalman

  Oceniono 17 razy 9

  Chciałbym zobaczyć krasnala żoliborskiego wspinającego się na 9 piętro uciekającego
  przed rozwścieczonym tłumem, a później jak spada prosto na swój głupi ryj i dołącza do zimnego Lecha

 • kocurimysza

  Oceniono 15 razy 7

  Czlowiek zagarnol cala prawie ziemie , dla zwierzakow prawie nic juz nie zostalo .

 • Black Swan

  Oceniono 13 razy 5

  "Jedna z hipotez mówi, że zwierzak został zagoniony w kozi róg."

  czyli; coś jak Kaczor z reformą systemu sprawiedliwości, tak? No to teraz czekamy aż podejmie taka sama decyzję jak ten szop na ścianie... Filmujcie bo to będzie piękny lot...

 • elenem

  Oceniono 3 razy 3

  W świecie wysokich budynków zwierzęta stają się zdezorientowane, nie dziwne... nawet człowiekowi ciężko się odnalezc w takich warunkach.

 • 4head

  Oceniono 4 razy 2

  Kaczor bedzie tak machał łapkami jak zostanie odsunięty od władzy.. :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX