Ikea wycofuje ze sklepów plastik jednorazowego użytku. Znikną słomki i worki na śmieci

Ikea, zgodnie z nową strategią rozwoju, chce być przykładem dla swoich klientów w dziedzinie ekologii. Firma zdecydowała się na wycofanie ze sklepów i restauracji plastikowych produktów jednorazowego użytku.

Ikea chce zachęcić i jednocześnie ułatwić swoim klientom prowadzenie ekologicznego i zdrowego trybu życia. W związku z tym zapowiada w swoich sklepach wiele zmian. W restauracjach Ikei pojawiły się już wegetariańskie hot-dogi, a dań bezmięsnych ma z czasem przybywać. Sieć sklepów weźmie teraz na warsztat także plastik.

Ikea wycofuje plastik ze sklepów i restauracji

Zobowiązanie Ikei obejmie cały świat, jednak dotyczy tylko produktów jednorazowego użytku. Do 2020 roku plastik zniknie ze wszystkich sklepów i restauracji. Oznacza to, że nie kupimy w sieciówce takich produktów jak worki na śmieci, plastikowe sztućce, kubki, talerze czy słomki. 

Ikea zapowiada także coraz więcej produktów, które będą miały za zadanie ułatwić klientom korzystanie ze źródeł energii odnawialnej. Za dwa lata przy każdym sklepie mają pojawić się także punkty ładowania samochodów elektrycznych.

W IKEA myślimy długofalowo o społecznościach i środowisku, dlatego dążymy do gospodarki o obiegu zamkniętym w ramach naszego biznesu oraz chcemy inspirować naszych klientów do prowadzenia zrównoważonego życia na co dzień

- deklaruje Ikea.

Do 2030 roku firma planuje też używać wyłącznie materiałów odnawialnych i pochodzących z recyklingu, rozszerzyć ofertę Ikea Food o nowe produkty roślinne oraz zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych i zwiększyć efektywność energetyczną z własnej działalności, by przyczynić się do przeciwdziałania zmianom klimatu.

Więcej o: