Na cmentarzu w Ufie stoi wielki, bazaltowy iPhone. To nagrobek jednej z mieszkanek

Jeden z odwiedzających rosyjski cmentarz w Ufie zauważył najdziwniejszy nagrobek, jaki kiedykolwiek widział. Od razu zrobił zdjęcia mogile i wysłał je do lokalnej prasy.

Nikołaj Ewdokimow przyszedł do swoich zmarłych krewnych na cmentarzu w Ufie, mieście po europejskiej stronie Rosji. Gdy szedł alejkami, zauważył niezwykły nagrobek w kształcie wielkiego iPhone'a.

Na początku myślałem, że mam jakieś halucynacje. Skąd na cmentarzu miałby się wziąć taki ogromny smartfon. Kiedy podszedłem bliżej, zdziwiłem się jeszcze bardziej.
Żyję już długo na tym świecie, widziałem wiele nagrobków, ale nigdy takiego

- opowiedział Nikołaj w rozmowie z proural.info.

Nagrobek składa się z wielkiej płyty w kształcie iPhone'a. Twórca zadbał o wszystkie szczegóły. Są przyciski do regulacji głośności, aparat fotograficzny, a nawet logo firmy Apple z tyłu. Na wielkim ekranie widzimy wyrzeźbioną w kamieniu sylwetkę dziewczyny na tle parku.

Wielki nagrobek w kształcie iPhone'a na cmentarzu w RosjiWielki nagrobek w kształcie iPhone'a na cmentarzu w Rosji reddit.com

Jak donosi "Daily Mail", kobieta to 25-letnia Rosjanka Rita Szamewa. Raporty cmentarza mówią, że nagrobek został postawiony długo po jej śmierci, która nastąpiła w styczniu 2016 roku. Ojciec dziewczyny, Rais Szamew nie skomentował przyczyn postawienia takiego pomnika.

Grób, który wzbudził ogromne zainteresowanie na całym świecie, wykonano z bazaltu z laserowym grawerem.

Więcej o: