Ten widok może zaboleć. Na ziemię wylało się 30 tysięcy (!) litrów prosecco

Pracownik jednej z firm we Włoszech nagrał scenę jak z najgorszego koszmaru każdego wielbiciela prosecco. Z ogromnego silosu wylało się 30 tysięcy litrów złotego trunku.

Pijacie czasem prosecco? Nawet jeśli nie jesteście jego wiernymi fanami, ta informacja może być dla Was bolesna. A już bez wątpienia bolesny jest widok. 30 tysięcy litrów cennego trunku poszło bowiem na zmarnowanie, wylewając się z ogromnego silosu we włoskiej fabryce. Już sama myśl o tym sprawia, że robi nam się przykro, a co dopiero patrzenie na zdjęcia i nagranie...

Prosecco to niezwykle modne w ostatnim czasie, delikatne białe wino z bąbelkami. Swój rodowód ma we Włoszech, ale kochają je ludzie na całym świecie. Niestety, jedna z produkujących je firm w miejscowości Conegliano w regionie Veneto, straciła właśnie cały zbiornik uwielbianego przez ludzi trunku. 

embed

Silos z prosecco nie wytrzymał ciśnienia i rozszczelnił się u szczytu. Kipiące z niego wino falami wydobywało się ze zbiornika, powodując wokół małą, alkoholową powódź:

 

Najprawdopodobniej w zbiorniku było za dużo moszczu, czyli soku wyciśniętego z winogron, z którego produkuje się prosecco. Wszystko wskazuje na to, że do awarii doszło z powodu błędu pracowników fabryki. 

W tym roku włoscy właściciele winnic odnotowali rekordowe nadwyżki zbiorów. Właśnie w tym tkwić może przyczyna przepełnienia winogronowym musem zbiorników - podaje serwis ''ZON.it''

Strata dla firmy jest tym dotkliwsza, że awarii uległ silos, w którym znajdowało się wytrawne prosecco z najwyższej półki, a to oznacza, że także najdroższe... Właścicielom szczerze współczujemy.

Więcej o:
Komentarze (3)
Ten widok może zaboleć. Na ziemię wylało się 30 tysięcy (!) litrów prosecco
Zaloguj się
  • vanlig

    Oceniono 2 razy 0

    Bolesne.

  • zewszad_i_znikad

    Oceniono 7 razy -1

    Uważam, że nie ma czegoś takiego jak "smaczny napój alkoholowy" (ani "wart picia napój alkoholowy"), więc reaguję na tę informację raczej zaciekawieniem niż żalem. Bardziej by mi było przykro, gdyby zmarnowało się mnóstwo herbaty...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX