Zadanie z matematyki dla drugoklasistów przerosło nawet ich rodziców. A mieli tylko nakleić naklejki

Drugoklasiści dostali pracę domową z matematyki. Zadanie przerosło możliwości nie tylko dzieci, ale też ich rodziców. W sieci krąży zdjęcie podręcznika z zadaniem, nad którym głowią się teraz internauci.

Uczniowie nawet najniższych klas szkoły podstawowej nie mają lekko. Ledwo zaczął się rok szkolny, a rodzice już szukają pomocy w rozwiązywaniu prac domowych swoich pociech w internecie. Tym razem po sieci krąży zadanie z matematyki dla drugoklasistów.

Odkryj zasadę, według której ułożono figury w piramidkach. Skorzystaj z nalepek i umieść w piramidkach właściwe ramki z figurami - brzmiała łamigłówka. 

Zdjęcia podręcznika pojawiły się na różnych forach internetowych i Facebooku. Nic dziwnego, zadanie wcale nie jest proste:

Zadanie matematyczne dla drugoklasistyZadanie matematyczne dla drugoklasisty Daga623 | brainly.pl

Komentujący szybko przyszli z pomocą, a jedna z osób na forum brainly.pl opublikowała nawet prawdopodobnie poprawne rozwiązanie. Okazało się, że suma symboli w dwóch kwadratach leżących obok siebie, musi być równa liczbie symboli w kwadracie umieszczonym nad nimi. Ale czy taka odpowiedź faktycznie jest poprawna?

Rozwiązanie zadaniaRozwiązanie zadania lukasmr | brainly.pl

Niestety, to logiczne i, wydawać by się mogło, słuszne rozwiązanie zostało podważone przez jednego z rodziców. Jak donosi wp.pl, w podręczniku brakuje naklejek z dwiema kropkami - dziecko nie może wykleić nimi aż czterech pól, jak widzimy na zdjęciu prezentującym rozwiązanie. Może to oznaczać błąd w druku lub zupełnie inny sposób obliczeń.

A jakie Wy macie pomysły na poprawną odpowiedź?

Więcej o:
Komentarze (110)
Zadanie z matematyki dla drugoklasistów przerosło nawet ich rodziców. A mieli tylko nakleić naklejki
Zaloguj się
 • munaciello

  Oceniono 38 razy 34

  Szanowny/a Panie/Pani Redaktorze/Redaktor podpisany/podpisana "jch", jak czytelnicy mają pomóc w znalezieniu poprawnej odpowiedzi, gdy Pan Redaktor/Pani Redaktor nie opublikował/ nie opublikowała czystego (tj. niewypełnionego naklejkami) zadania, ani nie zatroszczył się/ nie zatroszczyła się o przedstawienie dostępnych naklejek?
  I gdzie tu logika?

 • internauta2013

  Oceniono 15 razy 15

  Manipulacja - nie ma oryginalnego zadania - na obu fotografiach są już podoklejane naklejki,

 • c.t.k

  Oceniono 19 razy 15

  Marcin Plichta by taką piramidę bez problemu ułożył,może jego zapytać?

 • kuba.nwn

  Oceniono 10 razy 10

  podstawowy problem to nie jest trudne zadanie z matematyki...
  podstawowy problem, że te trudne zadania i generalnie nauka i przerabianie materiału spadające na rodziców w domu... i tak po 8 godzinach w robocie, trzeba przysiąc z dziećmi i przetłumaczyć im to co miało być wytłumaczone w szkole...
  i zadania domowe bez pomyślunku np. zadanie z historii ze środy na czwartek (historie akurat dzień po dniu) "wybierz się do pobliskiego muzeum, zrób sobie selfi na tle eksponatu który cię zainteresował. opisz w kilku zdaniach historie eksponatu" i w czwartek wpada pała za brak zadania domowego. debile nie nauczyciele. godziwa płaca za godziwą prace? a kto mi zapłaci za pracę jako korepetytor? mi nikt, ale nauczyciele sami słabo uczą, żeby dorobić na korepetycjach...

 • daga_1

  Oceniono 9 razy 9

  Po co pokazywać zdjęcia, które są psu na budę. Nie ma pokazanych naklejek a na pierwszym zdjęciu są już naklejone źle i wprowadzają w błąd.

 • medor214

  Oceniono 17 razy 9

  Ciekawe czy ten głąb Zalewska by to poradzila.Moze razem z carem Suskim , cos by tam pokleili.

 • internauta2013

  Oceniono 8 razy 8

  Zadanie matematyczne, którego treść została podana z błędem (zielone trójkąty), nie ma rozwiązania. Jak w polityce, jeśli ktoś nawrzuca jakieś brednie, to potem trudno z tego wybrnąć.

 • qnqn

  Oceniono 17 razy 7

  To nie jest jakieś tam "zadanie", tylko test na inteligencję i wcale nie dziwi mnie że "rodzice" nie dali radę biorąc pod uwagę stan umysłu polskiego społeczeństwa.

 • golec007

  Oceniono 7 razy 5

  I bardzo dobrze, ja nie pamiętam abym 15 lat temu był uczony logicznego myślenia. takie zagadki a'la konkursowe mieliśmy dopiero na godzinach dodatkowych.
  Ale jak widziałem pierwszy wpis rodzica to on się żalił na wysoki poziom zagadki a nie na brak naklejki. To dopiero później wyszło

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX