Zadanie z matematyki dla drugoklasistów przerosło nawet ich rodziców. A mieli tylko nakleić naklejki

Drugoklasiści dostali pracę domową z matematyki. Zadanie przerosło możliwości nie tylko dzieci, ale też ich rodziców. W sieci krąży zdjęcie podręcznika z zadaniem, nad którym głowią się teraz internauci.

Uczniowie nawet najniższych klas szkoły podstawowej nie mają lekko. Ledwo zaczął się rok szkolny, a rodzice już szukają pomocy w rozwiązywaniu prac domowych swoich pociech w internecie. Tym razem po sieci krąży zadanie z matematyki dla drugoklasistów.

Odkryj zasadę, według której ułożono figury w piramidkach. Skorzystaj z nalepek i umieść w piramidkach właściwe ramki z figurami - brzmiała łamigłówka. 

Zdjęcia podręcznika pojawiły się na różnych forach internetowych i Facebooku. Nic dziwnego, zadanie wcale nie jest proste:

Zadanie matematyczne dla drugoklasistyZadanie matematyczne dla drugoklasisty Daga623 | brainly.pl

Komentujący szybko przyszli z pomocą, a jedna z osób na forum brainly.pl opublikowała nawet prawdopodobnie poprawne rozwiązanie. Okazało się, że suma symboli w dwóch kwadratach leżących obok siebie, musi być równa liczbie symboli w kwadracie umieszczonym nad nimi. Ale czy taka odpowiedź faktycznie jest poprawna?

Rozwiązanie zadaniaRozwiązanie zadania lukasmr | brainly.pl

Niestety, to logiczne i, wydawać by się mogło, słuszne rozwiązanie zostało podważone przez jednego z rodziców. Jak donosi wp.pl, w podręczniku brakuje naklejek z dwiema kropkami - dziecko nie może wykleić nimi aż czterech pól, jak widzimy na zdjęciu prezentującym rozwiązanie. Może to oznaczać błąd w druku lub zupełnie inny sposób obliczeń.

A jakie Wy macie pomysły na poprawną odpowiedź?

Więcej o: