Jeden z dziesięciu. Spytali o postaci stworzone przez Tolkiena. Uczestnik pomylił hobbitów z Muminkami

W teleturniejach wpadki uczestników to chleb powszedni. Tym razem zabawna pomyłka zdarzyła się w programie "Jeden z dziesięciu". Uczestnik pomylił rasę hobbitów z Muminkami.

"Jeden z dziesięciu" to jeden z najstarszych teleturniejów na antenie TVP. Cieszy się niesłabnącą popularnością także dzięki świetnemu prowadzącemu, Tadeuszowi Sznukowi, który od lat zadaje zawodnikom pytania z przeróżnych dziedzin.

"Jeden z dziesięciu". Rasa stworzona przez Tolkiena?

Nikt z nas nie wie wszystkiego, jednak są pytania, które większości wydają się oczywiste. Jedno z nich padło w ostatnim odcinku "Jeden z dziesięciu":

Jak nazywa się rasa stworzona przez brytyjskiego pisarza, J.R.R. Tolkiena, zwana również niziołkami? - spytał Tadeusz Sznuk.

Niestety stres wziął nad uczestnikiem górę.

Muminki - padła odpowiedź.

Jeden z dziesięciuJeden z dziesięciu Facebook | (kadr)

Prawidłowa odpowiedź to oczywiście hobbici, czyli inteligentna rasa występująca w mitologii Śródziemia. Pełni ona kluczową rolę w słynnej trylogii "Władca Pierścieni", czy też jak sama nazwa wskazuje powieści "Hobbit, czyli tam i z powrotem".

Muminki z kolei to fikcyjne postaci z Finlandii stworzone przez Tove Jansson na potrzeby książek i komiksów, jednak znane szerszej publiczności z animowanej bajki "Dolina Muminków".

Chociaż na pierwszy rzut oka muminek i hobbit nie mają ze sobą wiele wspólnego, to warto dodać, że muminki są odmianą trolli, które poza osobnikami wielkich rozmiarów, są opisywane także jako skrzaty czy karły. Być może uczestnik "Jednego z dziesięciu" miał taką wiedzę i stąd wzięła się pomyłka.

Więcej o: