We Włoszech możesz wypić wino z podobizną Hitlera. Na sklepowych półkach Führer i Mein Kampf

W sklepie spożywczym w Lido di Jesolo niedaleko Wenecji sprzedają wina z wizerunkiem Adolfa Hitlera. Klienci mają do wyboru wachlarz kolorowych etykiet ze zdjęciami przywódcy III Rzeszy.

Jeden z naszych czytelników udał się na spóźniony urlop do Włoch. Gdy zwiedzał miejscowość Lido di Jesolo w pobliżu Wenecji okazało się, że tamtejsze sklepy spożywcze posiadają wyjątkową ofertę win.

Na półkach we włoskim spożywczaku stały rzędy alkoholi z wizerunkiem Adolfa Hitlera. Wina poza kontrowersyjnymi etykietami posiadały też znaczące nazwy. Obok butelki "Führera" stanęło "Mein Kampf" i "Sieg heil". Wina można nabyć w sklepie za niewiele ponad 10 euro czyli około 43 złotych.

Wina z wizerunkiem Hitlera do nabycia we WłoszechWina z wizerunkiem Hitlera do nabycia we Włoszech Zdjęcie przesłane przez czytelnika

Nie wiem, co jest bardziej oburzające, że ktoś sprzedaje wina z podobizną zbrodniarza, czy że ktoś je kupuje

- pisze nasz czytelnik. Klienci kupują wina z Hitlerem i to od lat. Okazuje się, że wieść o oburzających etykietach alkoholi we Włoszech obiegła świat już w 2012 roku. Od tamtej pory na sklepowych półkach najwyraźniej niewiele się nie zmieniło. Włosi nadal mogą delektować się przy obiedzie smakiem wina z podobizną przywódcy III Rzeszy.

Jak donosi  telegraph.co.uk, nazistowskie etykiety pojawiały się też w miejscowości Garda na północy Włoch. Ówczesny burmistrz obiecał, że butelki znikną ze sklepów, chociaż sprzedawcy bronili swoich zapasów twierdząc, że Hitler to postać historyczna jak każda inna. Głos w sprawie zabrał nawet Andrea Riccardi, od 2011 do 2013 minister współpracy społecznej krajowej i międzynarodowej we Włoszech.

Nasza kultura odrzuca rasizm, antysemityzm i nazistowski faszyzm. To obraża pamięć milionów ludzi i zagraża wizerunkowi Włoch za granicą

- komentował polityk. Prokuratura wszczęła postępowanie w związku z oburzającymi etykietami. Niestety, jak widać na zdjęciach - problem powrócił.

Więcej o:
Komentarze (24)
We Włoszech możesz wypić wino z podobizną Hitlera. Na sklepowych półkach Führer i Mein Kampf
Zaloguj się
 • metall

  Oceniono 12 razy 4

  Są tam też wina z innymi bandytami - znaczy się z wybitnymi socjalistami - z Mussolinim, Stalinem, Che Guevarą.

 • eti.gda

  Oceniono 4 razy 2

  No cóż, w Rumunii też możesz kupić gadżety z podobizną Vlada Draculi

 • dziadwawelski

  Oceniono 8 razy 2

  Jaka szkoda, że ich kultura nie odrzuca bolszewizmu ale jak wiadomo to już byłby "antysemityzm" ;-)))

 • zen0biusz

  Oceniono 6 razy 2

  "Nie wiem, co jest bardziej oburzające, że ktoś sprzedaje podręczniki do historii z podobizną zbrodniarza, czy że ktoś je kupuje"
  Co za matoł :D

 • supermarjan

  Oceniono 7 razy 1

  a w pl za3,14erdalają z transparetami
  "chwala obroncom monte casino"
  i jest gites. nawet ochrona policyjna jest.

 • acototak

  Oceniono 1 raz 1

  Byłem tam w 1969 i nie pamiętam tych win

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX