We Włoszech możesz wypić wino z podobizną Hitlera. Na sklepowych półkach Führer i Mein Kampf

W sklepie spożywczym w Lido di Jesolo niedaleko Wenecji sprzedają wina z wizerunkiem Adolfa Hitlera. Klienci mają do wyboru wachlarz kolorowych etykiet ze zdjęciami przywódcy III Rzeszy.

Jeden z naszych czytelników udał się na spóźniony urlop do Włoch. Gdy zwiedzał miejscowość Lido di Jesolo w pobliżu Wenecji okazało się, że tamtejsze sklepy spożywcze posiadają wyjątkową ofertę win.

Na półkach we włoskim spożywczaku stały rzędy alkoholi z wizerunkiem Adolfa Hitlera. Wina poza kontrowersyjnymi etykietami posiadały też znaczące nazwy. Obok butelki "Führera" stanęło "Mein Kampf" i "Sieg heil". Wina można nabyć w sklepie za niewiele ponad 10 euro czyli około 43 złotych.

Wina z wizerunkiem Hitlera do nabycia we WłoszechWina z wizerunkiem Hitlera do nabycia we Włoszech Zdjęcie przesłane przez czytelnika

Nie wiem, co jest bardziej oburzające, że ktoś sprzedaje wina z podobizną zbrodniarza, czy że ktoś je kupuje

- pisze nasz czytelnik. Klienci kupują wina z Hitlerem i to od lat. Okazuje się, że wieść o oburzających etykietach alkoholi we Włoszech obiegła świat już w 2012 roku. Od tamtej pory na sklepowych półkach najwyraźniej niewiele się nie zmieniło. Włosi nadal mogą delektować się przy obiedzie smakiem wina z podobizną przywódcy III Rzeszy.

Jak donosi  telegraph.co.uk, nazistowskie etykiety pojawiały się też w miejscowości Garda na północy Włoch. Ówczesny burmistrz obiecał, że butelki znikną ze sklepów, chociaż sprzedawcy bronili swoich zapasów twierdząc, że Hitler to postać historyczna jak każda inna. Głos w sprawie zabrał nawet Andrea Riccardi, od 2011 do 2013 minister współpracy społecznej krajowej i międzynarodowej we Włoszech.

Nasza kultura odrzuca rasizm, antysemityzm i nazistowski faszyzm. To obraża pamięć milionów ludzi i zagraża wizerunkowi Włoch za granicą

- komentował polityk. Prokuratura wszczęła postępowanie w związku z oburzającymi etykietami. Niestety, jak widać na zdjęciach - problem powrócił.

Więcej o: