Komentarze (51)
Sztuczny księżyc zastąpi latarnie w Chinach. Będzie osiem razy jaśniejszy od prawdziwego
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • dk2017

  0

  Zmienia system biologiczny ludzi i zwierząt, kiedy spać kiedy wstać, kiedy żerować. Czy badali wpływ sztucznego księżyca? Nie bo po co. Za 100 lat planeta zginie!

 • jebnelem

  0

  polskiej ciemnocie też by się przydał

 • bezidei

  0

  jak oni go tam umieszcza ? bo chyba nie zawieszą. on musi być sporo odległy od Ziemii by nie spadł przez grawitacje i musi poruszać się z prędkością poruszania się Ziemii wokół własnej osi by tylko świecił nad tym miastem.

 • donmarek

  0

  Kwestią jest tylko odległość tego satelity od Ziemi. Bo od tego zależy powierzchnia owego lustra. A reszta nie przedstawia większych problemów.

 • lotus2008

  Oceniono 1 raz -1

  Czy ten "zefirek" na Atlantyku, ktory w ciagu najblizszych dni powieje nie tylko w Szkocji, ale - co rzadkie - uderzy takze w wybrzeza Holandii, Niemczech, Danii, Szwecji, Norwegii, Polski, a swoj maraton skonczy w srode na Litwie i obwodzie kaliningradzkim, dostal juz swoja nazwe? Wie ktos? 4 najblizsze dni moga byc troche wietrzne :D

 • speedy13

  Oceniono 1 raz -1

  Yes, yes, yes! Od dziecka kiedy o tym przeczytałem, ten pomysł bardzo mi się podoba :) Wystrzelić spore zwierciadło na wysoką orbitę i oświetlać jakieś miasto czy region słonecznym "zajączkiem". Rosjanie o ile dobrze kojarzę zrobili taki eksperyment z 10 m lustrem na wysokości 400 km, więc nie było to prawdziwe nocne oświetlenie, tylko taki test właśnie, i ponoć wyszło całkiem ok.

 • stasi1

  Oceniono 1 raz -1

  ,, będzie można umieścić go na niebie już za dwa lata. Póki co nie wiadomo, czy projekt sfinansuje miasto czy może chiński rząd. "

  To coś robią a nie wiedzą kto ma za to zapłacić? Trochę dziwne. Technicznie może t o i jest wykonalne ale raczej nie za 2 lata

 • wycietytoja

  Oceniono 2 razy -2

  O,mozna jeszcze komentowac?Skorzystam z ostatniej okazji i zloze szefowi ,z okazji dnia jakaly,zyczenia ostatecznego upadku jego gazety i wszystkiego,czego sie dotknie.Oraz bezrobocia dla zaklamanej redakcji.Szalom.

 • pan.szklanka

  Oceniono 4 razy -2

  Skąd pewność, że ten "prawdziwy" Księżyc nie jest sztuczny, skoro widać go zawsze z jednej strony? Chyba, że drugą zrobili z materiałów pochłaniających światło...

 • dumacz

  Oceniono 2 razy -2

  stary pomysł hitlerowców ze skupieniem światła odbitego na orbicie, żeby nim wypalać ziemię, wystarczy takie lustereczko troszkę przekrzywić...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX