Pamiętacie pieska Fijo? Skatowany zwierzak w końcu znalazł nową rodzinę

Sprawą ciężko pobitego psa Fijo żyła na początku roku cała Polska. Teraz, wiele miesięcy później, niepełnosprawny zwierzak w końcu znalazł nowy dom. Zamieszka w Łodzi.

Tą sprawą przez miesiące żyła cała Polska. Ciężko pobity szczeniak - Fijo - trafił w ciężkim stanie pod opiekę weterynarzy, a jego oprawcę ścigała policja. Teraz, po długich miesiącach leczenia, rehabilitacji i oczekiwania na nowych, oddanych właścicieli, w końcu udało się znaleźć mu nowy dom. 

Wspaniałą wiadomość przekazali 15 października pracownicy Fundacji dla Szczeniąt ''Judyta''. Fijo trafił do nowej rodziny, w której oprócz kochających właścicieli, będzie miał też psich przyjaciół. Niepełnosprawny zwierzak zamieszka w Łodzi. 

Dzisiejszą noc jeden z naszych podopiecznych spędził w swoim domu, a właściwie w łóżku. Będzie to jeszcze dom tymczasowy, bo z powodów prawnych nie może zostać domem stałym, ale pewien psi bohater od dziś nie jest już sam. Ma dwójkę psich przyjaciół, ogromny dom, swój pokój i rodzinę, która wierzę w to mocno pokocha go całym sercem i da radę wszelkim problemom, które towarzyszą psiakowi

- czytamy na profilu ''Judyty''. 

Historia psa Fijo - piesek przez miesiące nie mógł znaleźć nowego domu

W marcu Polskę obiegła informacja o brutalnym pobiciu psa, jakiego dopuścił się mieszkaniec Chełmży. Bartosz D. twierdził początkowo, że zwierzę potrącił samochód, później zmienił zeznania i mówił, że się na nim przewrócił. W sprawę zaangażowała się prokuratura, a mężczyzna przez dwa miesiące ścigany był listem gończym

W tym czasie pies Fijo walczył o życie. Jego właściciel zmiażdżył mu kręgosłup, żebra i szczękę. Zwierzę miało też wybite zęby. 

Przez kolejne miesiące pies Fijo przeszedł kilka operacji i rehabilitację i teraz porusza się dzięki specjalnemu wózkowi inwalidzkiemu. Niestety, jego problemy ze zdrowiem odstraszyły potencjalnych nowych właścicieli. Aż do października nie znalazł się bowiem nikt, kto zaopiekowałby się psiakiem.

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (36)
Pies Fijo znalazł nową rodzinę. Pobity zwierzak zamieszka w Łodzi
Zaloguj się
 • biesczad1

  Oceniono 33 razy 31

  "Zmiażdżył mu kręgosłup, żebra i szczękę. Zwierzę miało też wybite zęby...".
  Do takiego sku..... przemówi tylko fakt, gdy znajdzie się po stronie ofiary...

 • zajety-olek

  Oceniono 29 razy 27

  oczywiście sprawca otrzyma dożywotni zakaz posiadania zwierząt?!

 • six_a

  Oceniono 23 razy 21

  trzeba było obciążyć sadystę dożywotnimi kosztami utrzymania psa i dom znalazłby się szybciej.

 • puzonik48

  Oceniono 22 razy 20

  To dobra wiadomość :) Mam nadzieję ,że oprawca zostanie odpowiednio ukarany .Należy też zająć się rodziną oprawcy ,bo ci maltretujący zwierzęta są najczęściej również oprawcami bliskich :(

 • Magda Pospiech

  Oceniono 17 razy 15

  Ale wyrósł. Super, gratulacje. Niech ci wiatr popycha kółka wózka, brachu :)

 • norad300

  Oceniono 17 razy 15

  Bardzo się cieszę, że piesek znalazł w końcu prawdziwy dom. Gratuluję nowym opiekunom. Piesek wart jest tego by móc spokojnie żyć, z dala od zwyrodnialców. Ever z pewnością zrewanżuje się bezwarunkową miłością i oddaniem.

 • maks200

  Oceniono 15 razy 13

  Są jeszcze dobrzy ludzie i jest patologia bandycka

 • yokoono23

  Oceniono 10 razy 8

  Fijo! kochana mordko ty moja!!!

 • rikol

  Oceniono 10 razy 8

  Bardzo dobrze, że nie wzięła go przypadkowa osoba. Takim psem trzeba zajmować się więcej niż zdrowym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX