Alkohol, egzorcyzmy i rozbieranie wiernych. Polacy tworzą grę ''Symulator księdza''

Polskie studio Delirma przygotowuje grę, w której każdy użytkownik będzie mógł wcielić się w postać księdza. Wśród zadań między innymi egzorcyzmy na ubranych jedynie w bieliznę dziewczętach, strzelanie do demonów i inkasowanie gotówki od wiernych.

Kościół w Polsce i na świecie nie ma dziś lekko. Ciągle ujawniane są nowe afery, powstaje mapa pedofilii, a film ''Kler'' Wojciecha Smarzowskiego bije rekordy box office. Tymczasem polskie studio produkujące gry internetowe przygotowuje projekt, który księżom raczej się też nie spodoba. W 2019 roku na rynek trafi ''Symulator księdza".

''Priest simulator'' - nowa gra studia Delirma

Choć swoją premierę gra będzie miała dopiero w czerwcu przyszłego roku, już teraz w sieci pojawiły się jej pierwsze zapowiedzi. Na Twitterze i YouTube studia Delirma dostępny jest pierwszy zwiastun. To, co można na nim zobaczyć, zdecydowanie odbiega od wyobrażeń poprawnej posługi kapłańskiej. 

Ksiądz w zwiastunie ''Symulatora'' jeździ autem łudząco podobnym do małego fiata i samochód ten stale może ulepszać. W wiosce, w której mieszka, walczy z demonami, które nie tylko opanowują dusze ludzi, ale też przyjmują postać cielesną. Ksiądz nie stroni od alkoholu i zdarza mu się na rauszu odprawiać mszę świętą. Kiedy spowiada, wzrokiem rozbiera atrakcyjne kobiety, a w ramach pokuty za grzechy zbiera w konfesjonale pieniądze. 

 

Twórcy ''Priest simulator'' - każdy może na chwilę zostać księdzem 

Choć po seansie zwiastuna przypuszczać można, że gra wywoła wiele kontrowersji, tych nie boją się sami jej twórcy. Co więcej, twierdzą, że dzięki niej każdy będzie mógł zrealizować swoje skryte marzenie i choć przez chwilę poczuć się jak duchowny. 

Każdy z nas chciałby być księdzem. Niestety niektórzy nie otrzymali od Boga odpowiedniego powołania albo odpowiedniej płci. Studio Delirma pozwala ludziom spełnić marzenie

- powiedział Antyradiu twórca symulatora, Michał Jod. 

Priest Simulator to dynamiczna gra, w której gracz ma uprzywilejowaną pozycję nad innymi. Ta okoliczność, jak i sama postać głównego bohatera – księdza – może w Polsce wzbudzać pewne kontrowersje, uważamy jednak, że każda grupa zawodowa może stać się bohaterem gier czy na przykład dzieła filmowego. Nie powinniśmy robić z tego tabu, co dobitnie pokazał przykład filmu ''Kler''.

Priest Simulator. To jakim będziesz księdzem, zależy tylko od ciebie

W zapowiedzi gry dostajemy od studia Delirma obraz księdza grzesznika, jednak, zdaniem twórców, to, jaka będzie postać, którą stworzymy, zależy wyłącznie od nas samych. Możemy poprowadzić duchownego ścieżką grzechu lub wykreować go na godnego podziwu, skromnego przywódcę duchownego. 

Nasz ksiądz wcale nie musi wyłudzać od wiernych pieniędzy ani inwestować ich w nowe gadżety do samochodu. To czy pije, jak traktuje ludzi i swoją posługę - to kwestia jedynie naszej własnej wizji. Producent gry niczego nam tu nie narzuca. 

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Więcej o: