Turystki zniszczyły obraz Salvadora Dalego. Chciały zrobić sobie zdjęcie w muzeum

Dwie turystki, zwiedzające muzeum w Jekaterynburgu, wywróciły ściankę, na której umieszczone były dwa cenne obrazy. Na ziemię runęły dzieła Salvadora Dalego i Francisca Goi.

Co złego wydarzyć się może w muzeum? Nie bez powodu w miejscach tego typu panują pewne zasady dotyczące niedotykania eksponatów i robienia zdjęć. To drugie jak dotąd dyktowane było głównie zagrożeniem, jakie niosła ze sobą lampa błyskowa, teraz dochodzi kolejne, związane z niebezpieczną (jak się okazuje) modą na selfie. 

Obraz Salvadora Dalego zniszczony. Turystki chciały zrobić sobie z nim selfie

Dwóm turystkom zwiedzającym wystawę Los Caprichos w muzeum w Jekaterynburgu w Rosji tak spodobały się prezentowane tam dzieła, że postanowiły się z nimi sfotografować. Nie przewidziały jednak, że zrobienie banalnego z pozoru selfie, może skończyć się naprawdę tragicznie. 

Kobiety fotografując się, zniszczyły konstrukcję, na której umocowane były dwa cenne obrazy. Uszkodzeniu uległ jeden z nich - dzieło Salvadora Dalego. Jak podaje serwis Metro.co.uk, ucierpiała struktura obrazu, a to, jak kosztowne są to zniszczenia, oceniają właśnie eksperci. 

 

Na szczęście drugi obraz, autorstwa Francisca Goi, nie ucierpiał w wypadku. Wiadomo też, że wystawa mimo nieszczęśliwego zdarzenia, nie została zamknięta dla zwiedzających.

Władze muzeum nie podały jak na razie, jakie dzieła wielkich malarzy umieszczone były na zniszczonej ściance.

Więcej o: