Sprzedawali zużyte prezerwatywy jak nowe. Policja w Chinach zamknęła fabrykę podróbek Durexa

Policjanci z Chin wkroczyli do fabryki, w której produkowano podróbki prezerwatyw znanych marek, w tym Durexa. Fałszywy towar trafiać miał między innymi do hoteli i supermarketów.

500 000 pudełek prezerwatyw o łącznej wartości ponad 20 milionów złotych (50 milionów juanów) zarekwirowali chińscy policjanci, którzy na początku tygodnia rozbili gang zajmujący się podrabianiem takich marek jak Durex czy Okamoto - podaje serwis  ''Soutch China Morning Post''. W sprawie zatrzymanych zostało w sumie 17 osób z prowincji Henan, Hebei i Zhejiang.

Podróbki z Chin nie spełniały wymogów. Są zagrożeniem dla zdrowia ludzi  

Chińskie władze twierdzą, że podrobione prezerwatywy mogą stanowić spore zagrożenie dla zdrowia publicznego. Wytwarzane były bowiem w warunkach znacznie odbiegających od ogólnoświatowych standardów i nie przechodziły obowiązkowych testów.

Zheng Xidan z policji w Cangnan powiedział, że policjanci dotarli w sumie do kilku warsztatów, w których prezerwatywy były produkowane:

Warunki higieniczne w tych miejscach były bardzo złe. Widzieliśmy między innymi wiadra, w których mieszano prezerwatywy. To było całkowicie poniżej oficjalnych standardów produkcyjnych.

Aby prezerwatywa mogła trafić do obiegu jako skuteczny i bezpieczny dla człowieka produkt, musi być wyprodukowana w sterylnych warunkach i przejść szereg testów. Tych warunków nie spełniali oczywiście fałszerze - w ich warsztatach panował brud, a produkty nie były sprawdzane ani pod kątem jakości (w tym braku dziur), ani pod kątem groźnych grzybów czy bakterii. 

Fabryka w Chinach. Prezerwatywy z drugiej ręki sprzedawali jak nowe

Jak się okazuje, część wyprodukowanych w zamkniętych właśnie fabrykach prezerwatyw trafiała do obiegu po raz drugi. Do pudełek pakowane były bowiem produkty z odzysku - zużyte kondomy przerabiano i sprzedawano jak nowe. Towar zaś sprzedawany był między innymi do hoteli, supermarketów i automatów we wschodnich i środkowych Chinach.  

Prezerwatywy jednym z najczęściej podrabianych produktów w Chinach

Według doniesień policjantów prezerwatywy są jednym z najczęściej podrabianych produktów w Chinach. W tym roku funkcjonariuszom udało się już zamknąć jedną, mniejszą fabrykę, która wyprodukowała w sumie około dwóch milionów prezerwatyw. W sprawie gangu rozbitego na początku tego tygodnia nadal prowadzone jest śledztwo, a zatrzymanym osobom grozi do czterech lat pozbawienia wolności.  

Więcej o:
Komentarze (36)
Sprzedawali zużyte prezerwatywy jak nowe. Policja w Chinach zamknęła fabrykę podróbek Durexa
Zaloguj się
 • raoul_duke

  Oceniono 8 razy 6

  Jednej rzeczy nie mogę zrozumieć: w punktu widzenia logistyki i "chain supply" koszty uzyskania prezerwatywy z drugiej ręki (lub raczej innego członka) znacznie przewyższają produkcję 1 szt dla fabryki, która już posiada linię do produkcji.

 • dust-in-the-wind

  Oceniono 13 razy 5

  wstrętny kraj wstrętni ludzie, oszuści, fałszerze, niszczą jak zaraza wszystko dokoła. A mnożą się się też jak zaraza.

 • itisterriblywet

  Oceniono 6 razy 4

  Czy ktoś sprawdza wam te teksty zanim zostaną opublikowane, .... barany ?????
  " ...w ich warsztatach panował !!!!! bród !!!!! a produkty nie były sprawdzane ani pod kątem jakości (w tym braku !!!!!! dziur !!!!!! )..."
  DŻIZAS !!! to jakaś stylistyczna i ortograficzna masakra!

 • gibbonzlodzi

  Oceniono 3 razy 3

  Chińczycy chcą udowodnić, że ich artykuły to nie tylko wyśmiewane "jednorazówki". Szkoda, że padło na produkcję prezerwatyw.

 • gadolinn

  Oceniono 2 razy 2

  a skad te uzywane prezerwatywy? moze jak sie kupuje nowe to mozna zwrocic stare i dostac 10% znizki?

 • gadolinn

  Oceniono 2 razy 2

  one nie byly zuzyte, tylko uzywane

 • aldo666

  Oceniono 4 razy 2

  "Sprzedawali zużyte prezerwatywy jak nowe"
  i co w tym dziwnego?
  długopisy też się sprzedaje z "wkładem" !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX