Kupił na aukcji stary magazyn za 500 dolarów. W środku znalazł fortunę

Dan Dotson, licytator z programu "Wojny magazynowe", podzielił się z fanami niezwykłą historią. Jeden z jego klientów kupił magazyn, w którym znalazł prawdziwą fortunę - ponad siedem milionów dolarów.

Słyszeliście kiedyś o programie telewizyjnym ''Wojny magazynowe''? To reality show, w którym Amerykanie licytują nieopłacane przez właścicieli przez co najmniej trzy miesiące magazyny, nie wiedząc, co dokładnie jest w środku. Nad aukcjami czuwa tam licytator Dan Dotson, który na początku listopada podzielił się z fanami niezwykłą historią.

Mężczyzna zamieścił w serwisie YouTube nagranie, w którym zrelacjonował swoje spotkanie z przypadkową kobietą na balu charytatywnym. Starsza Azjatka zajmowała stolik obok i, zgodnie z relacją Dotsona, patrzyła na niego tak, jakby koniecznie chciała mu o czymś opowiedzieć.  

 

Okazało się, że jej mąż pracuje z mężczyzną, który wylicytował jeden ze sprzedawanych przez Dotsona magazynów za 500 dolarów (około 1900 złotych). W środku znalazł sejf, do którego otwarcia potrzebował aż dwóch różnych specjalistów (pierwszy nie był w stanie poradzić sobie z zamkiem). Kiedy w końcu udało się zajrzeć do środka, nowy właściciel składziku (i jego zawartości) oniemiał z wrażenia.

W sejfie ukryte były pliki pieniędzy, w sumie siedem i pół miliona dolarów, czyli ponad 20 milionów złotych - podaje LadBible. Skąd taka suma pieniędzy w magazynie i dlaczego poprzedni właściciel przestał za niego płacić? Tego niestety do końca nie wiadomo.

Wiadomo za to, jak zakończyła się cała niezwykła historia. Z nowym nabywcą składzika skontaktował się prawnik, który zaproponował mu rekompensatę pieniężną za znalezisko. Początkowo nowemu właścicielowi zaproponowano 600 000 dolarów w zamian za zwrot gotówki, na to jednak nie przystał. Skorzystał za to z ponownej oferty i wynegocjował aż 1,2 miliona dolarów ze znalezionych w magazynie pieniędzy.

Więcej o:
Komentarze (47)
Kupił na aukcji stary magazyn za 500 dolarów. W środku znalazł fortunę
Zaloguj się
 • ochujek

  Oceniono 45 razy 41

  Też coś u nas banki można kupić za złotówkę. Oczywiście tylko lepszy sort ma taką możliwość. Jeszcze dzieci bez kwalifikacji mogą zatrudniać w firmach państwowych na stanowiskach wysokopłatnych.

 • paseo

  Oceniono 31 razy 23

  przeciez to kompletna bzdura.Jaki prawnik,od kogo ?? To jest typowy w USA sposob pozbywania sie nieoplacanycy nieruchomosci.To samo robi sie z domami i samochodami.Wszystko,co zostanie odkryte w srodku ,jest automatycznie wlasnoscia nabywcy.

 • nit21

  Oceniono 17 razy 13

  Ja akurat sprzedaję mamałygę w saszetkach. Jeden pan mówił mi, że po tej mamałydze ogór jak wąż boa, a jedna pani, że 299 orgazmów na godzinę. Ludzie są gotowi uwierzyć w każdą reklamową historyjkę. I kupują stare zużyte meble, łachy, kosiarki i wywalają to na śmietnik. Dla marzycieli, informacja - seriale typu: Lombard - życie pod zastaw, Wojny magazynowe, Policjanci, Sędzina Wesołowska, to seriale typu TokSzoł. To grają aktorzy, wypełniają schemat. W Wesołowskiej ostatni świadek przynosi w zębach 100% dowody; w Lobardzie, są empatyczni i dobrze płacą (naprawdę to dają 20% wartości, a próbują sprzedać za 80%, to nie warto kupować), a w Wojnach magazynowych aktorzy znajdują cuda i chętnych do kupienia tego. Bajki.

 • gnago

  Oceniono 13 razy 11

  Pewnie prawnik z propozycją nie do odrzucenia , w rodzaju nagłej ołowicy przy sprzeciwie. Normalny gościu to groźby karalne , prawnik jedynie reprezentuje klienta. To na zdrowy rozum kto oddaje 6 milonów mając prawo do całości. Jedynie na litość,ale tu to pewnie o szemrane zyski biega

 • wesslingharald

  Oceniono 6 razy 6

  Gdybym ja kupił ten magazyn to znalazłbym w środku 40 000 galonów przepracowanego, radioaktywnego oleju i byłbym zobowiązany go zutylizować. Na swój koszt. Rzecz jasna. :(

 • lubicz56

  Oceniono 6 razy 6

  Rozumiem, ze po takim newsie ogladalność programu pana Dotsona wystrzelila niczym rakieta. Nota bene, 20 milionów dolarów w nieoplacanym przez 3 miesiace magazynie? Ktoś ustrzelil narkotykowego szmuglera?

 • shtalman

  Oceniono 5 razy 5

  A w Bolandii znaleźli złoty pociąg tylko nie mogą go wykopać jeszcze, wart pierdyliard dolarów.
  Na górce pod wsią Taplary jest zakopany koń cały ze złota, ze śrebrnom gzywą i zielaznymi kopytami, i to powinien być news dnia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX