Premiera serialu "1983" już dzisiaj. Netflix udostępnił wszystkie osiem odcinków

Serial "1983", czyli pierwszy polski serial oryginalny na Netflixie, ma premierę właśnie dzisiaj. Wszystkie odcinki są już dostępne na platformie Netflix.

"1983" to długo oczekiwany, pierwszy polski serial oryginalny na platformie Netflix. Jego premiera odbyła się 30 listopada, czyli dzisiaj. Osoby korzystające z Netflixa mogą obejrzeć już wszystkie odcinki.

Premiera serialu "1983" już dzisiaj. Netflix udostępnił wszystkie odcinki

O czym opowiada serial "1983"? "To trzymający w napięciu thriller konspiracyjny, wielowątkowa opowieść o alternatywnej rzeczywistości i Polsce z roku 2003, jakiej nie znamy" - czytamy na stronie internetowej Netflixa. W alternatywnej rzeczywistości, którą rysuje serial "1983" atak terrorystyczny zapobiega rozpadowi Związku Radzieckiego, a w 2003 roki zimna wojna wciąż trwa. Dwóch bohaterów serialu odkrywa międzynarodowy spisek, który umożliwił utrzymanie żelaznej kurtyny. Reżimowe państwo chce utrzymać spisek w tajemnicy, ponieważ wyjawienie prawdy może wzniecić rewolucję. Jak potoczy się historia Polski i całego świata? Tego dowiedzą się widzowie, którzy obejrzą osiem odcinków nowego serialu Netflix.

Serial "1983" został wyreżyserowany przez cztery polskie artystki: Katarzynę Adamik, Olgę Chajdas, Agnieszkę Holland i Agnieszkę Smoczyńską. Pierwsze dwa odcinki to dzieło Agnieszki Holland. W role głównych bohaterów wcielają się Robert Więckiewicz, Maciej Musiał, Michalina Olszańska, Andrzej Chyra i Zofia Wichłacz. 

Więcej o: