Wzruszające zdjęcie psa George'a H.W. Busha. Labrador czuwa koło trumny b. prezydenta

Po tym, jak zmarł George H. W. Bush, Internet obiegło wzruszające zdjęcie. Widać na nim, jak pies byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych leży obok jego trumny.

Sully H. W. Bush, bo tak nazywa się pies George'a Busha Seniora, to beżowy labrador  wytrenowany do opiekowania się osobami chorymi, w szczególności zaś weteranami. Pies ten potrafi wykonywać wiele poleceń, w tym odebrać telefon. Sully była towarzyszką George'a H. W. Busha przez kilka ostatnich miesięcy jego życia.

Zdjęcie psa leżącego przy trumnie swojego pana opublikował m.in. rzecznik George'a H. W. Busha. "Misja wykonana" - w taki sposób opisał ową fotografię Jim McGrath. Zdjęcie udostępnił także syn zmarłego prezydenta, Georg W. Bush, który poinformował, co stanie się teraz z Sully. Wyszkolony pies trafi teraz do narodowego centrum pomocy weteranom i zacznie pracować z inną osobą, która potrzebuje jej pomocy. "Nasza rodzina będzie tęsknić za tym psem, ale wiemy, że sprawi wiele radości osobom w swoim nowym domu" - napisał były prezydent USA.

 

Zmarł George H.W. Bush. Jego trumna zostanie wystawiona w Kapitolu

Trumna z ciałem George'a H.W. Busha zostanie wystawiona na widok publiczny w rotundzie pod kopułą Kapitolu. Sully będzie uczestniczyć w ostatniej podróży George'a H.W. Busha. Jak informuje portal rmf24.pl, beżowy labrador znajdzie się na pokładzie Air Force One, którym trumna z ciałem byłego prezydenta zostanie przetransportowana do Waszyngtonu. Oficjalne powitanie trumny z ciałem 41. prezydenta Stanów Zjednoczonych  odbędzie się w poniedziałek o godzinie 17:00 czasu lokalnego.

 
Więcej o: