Jarmarki bożonarodzeniowe 2018. Jakie miasta warto odwiedzić w tym roku?

Czym są jarmarki bożonarodzeniowe i w których miastach przygotowano dla nas najwięcej atrakcji? Bożonarodzeniowe kramy czekają na nas m.in. w Warszawie, Krakowie i w Gdańsku.

Jarmarki bożonarodzeniowe to dla wielu z nas nieodłączny element okresu przedświątecznego. Podobnie jak choinka, jarmarki bożonarodzeniowe przybyły do nas z Niemiec i szybko się u nas "zadomowiły". W których z Polskich organizuje się największe i najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe?

Jarmark Bożonarodzeniowy w Warszawie

Największy jarmark bożonarodzeniowy w Warszawie znajduje się w Międzymurzu od placu Zamkowego do pomnika Kilińskiego na Starym Mieście. Możemy go zobaczyć od 23 listopada br. aż do 6 stycznia 2019 roku. Na Starym Rynku urządzone będzie lodowisko, a w kramach bożonarodzeniowych będziemy mogli kupić m.in. słodycze oraz regionalne wyroby rzemieślnicze. 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

Od 1 do 23 grudnia możemy wybrać się na jarmark bożonarodzeniowy w Gdańsku. Na tym jarmarku co roku pojawiają się nowe atrakcje. W tym roku zobaczymy m.in. dwupoziomową Karuzelę Gdańską, Anielski Młyn czy górkę lodową z torami saneczkowymi. Mieszkańcy Gdańska, którzy posiadają Kartę Mieszkańca będą mogli skorzystać z Karuzeli za symboliczną złotówkę. Dochód ze sprzedaży biletów na Karuzelę Gdańską zostanie przekazany Fundacji Hospicyjnej, która pozyskane w ten sposób pieniądze przeznaczy na wypoczynek dla dzieci osieroconych. 

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

We Wrocławiu jarmark Bożonarodzeniowy możemy odwiedzać już od 31 listopada. Będzie on dostępny do 31 grudnia. Tradycyjnie na wrocławskim rynku stanie ogromny wiatrak oraz Bajkowy Las dla dzieci. Nową atrakcją będzie 3-poziomowy bajkowy domek z tarasem widokowym i Galeria Mikołaja, które staną na Placu Solnym we Wrocławiu.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie

Jarmark bożonarodzeniowy możemy zobaczyć także w Krakowie. Bożonarodzeniowe kramy będą dla nas dostępne w okresie adwentu nieopodal Sukiennic. Na Rynku Głównym w Krakowie stanęło kilkadziesiąt drewnianych domków, w których możemy kupić m.in. ręcznie robione ozdoby i specjały kuchni regionalnej.

Jarmark bożonarodzeniowy w Katowicach

Jarmark bożonarodzeniowy w Katowicach będzie obfitował w szereg atrakcji dla dzieci. Do naszej dyspozycji pozostanie m.in. lodowisko, karuzela, bajkowy pociąg oraz kraina bajek. Jarmark bożonarodzeniowy w Katowicach trwać będzie od 23 listopada do 23 grudnia 2018 roku.

 

Więcej o: