Statek kosmiczny Sojuz MS-11 wystartował. Leci w stronę Międzynarodowej Stacji Kosmicznej [WIDEO]

Z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie wystartował statek kosmiczny Sojuz MS-11. Na jego pokładzie znajduje się trzech kosmonautów.

Rosyjska Agencja Kosmiczna zapewniła, że start statku kosmicznego Sojuz MS-11 odbył się bez żadnych problemów. To pierwszy tego typu lot od 11 października, gdy doszło do awarii rakiety nośnej Sojuz-FG. Maszyna wystartowała z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie, który jest najstarszym i największym tego typu obiektem na świecie.

Statek kosmiczny Sojuz-M11 leci na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Kosmonauci podróżującym statkiem Sojuz MS-11 to Rosjanin Oleg Kononienko, Amerykanka Anne McClain i Kanadyjczyk David Saint-Jacques. Zmierzają oni w stronę Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Trwającą ok. 6 godzin podróż można było oglądać na żywo, wchodząc na stronę internetową NASA.

Ostatni tego typu lot miał odbyć się 11 października br. Statkiem kosmicznym Sojuz MS-10  podróżowało dwóch kosmonautów - Rosjanin Aleksiej Owczynin i Amerykanin Nick Hague. Maszyna uległa jednak awarii i kosmonauci musieli lądować awaryjnie. Na szczęście nie ucierpieli podczas tego manewru.

Więcej o: