Próbny egzamin gimnazjalny. Część matematyczno-przyrodnicza - odpowiedzi i arkusze

5 grudnia to kolejny dzień próbnego egzaminu gimnazjalnego z Operonem. W dniu dzisiejszym młodzi ludzie zmierzą się z częścią matematyczno-przyrodniczą. Gdzie i kiedy będziemy mogli sprawdzić odpowiedzi?

Próbny egzamin gimnazjalny to egzamin organizowany co roku dla uczniów ostatnich klas gimnazjów. Egzamin ten ma pomóc uczniom w zapoznaniu się z formułą egzaminu państwowego oraz pozwolić na sprawdzenie swoich umiejętności. To także sprawdzian dla szkół, które mogą upewnić się, że są odpowiednio przygotowane do organizacji właściwego egzaminu gimnazjalnego.

Egzamin gimnazjalny z Operonem - harmonogram

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem trwa trzy dni. W pierwszy dzień, 4 grudnia, uczniowie pisali egzamin z części humanistycznej, który sprawdzał ich wiedzę z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. Dzisiaj gimnazjaliści napiszą egzamin z części matematyczno-przyrodniczej, z kolei w dniu jutrzejszym zmierzą się z egzaminem z języka obcego. 

Próbny egzamin gimnazjalny - odpowiedzi i arkusze

Z jakimi zadaniami zmierzyli się uczniowie ostatnich klas szkół gimnazjalnych? Wydawnictwo Operon informuje, że arkusze i odpowiedzi będzie można pobrać na godzinę po zakończeniu danego egzaminu, a więc w przypadku części matematyczno-przyrodniczej dziś o godzinie 13:00. Aby zobaczyć tegoroczny arkusz egzaminacyjny oraz odpowiedzi na pytania, należy wejść na stronę internetową wydawnictwa Operon i wybrać zakładkę "Baza arkuszy".

Więcej o: