Mikołajki 2018. Gdzie można spotkać Świętego Mikołaja? Atrakcje w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu

Mikołajki 2018. Gdzie będziemy mogli spotkać Mikołaja? Ulubieniec dzieci odwiedzi m.in. Warszawę, Kraków i Wrocław.

Mikołajki to wyjątkowy czas przed Bożym Narodzeniem, który jest okazją do tego, aby obdarować swoich bliskich małymi upominkami. Mikołajki są szczególnie lubiane przez dzieci, które czekają na prezenty, ale także na to, aby zobaczyć się z Mikołajem osobiście. W których miastach będzie można spotkać Mikołaja i jego pomocników? Oto najciekawsze wydarzenia organizowane z tej okazji. 

Mikołajki w Warszawie. Gdzie można udać się z dziećmi?

Większość wydarzeń mikołajkowych organizowanych jest w weekend, co oznacza, że Mikołajki, które tradycyjnie obchodzimy 6 grudnia, ulegną nieznacznemu przesunięciu. Tak będzie m.in. w Warszawie, gdzie z okazji Mikołajek zostanie otwarte lodowisko na Rynku Starego Miasta, nastąpi inauguracja świątecznej iluminacji i gdzie obędą się Mikołajki z udziałem funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

Mikołajki w Krakowie. Gdzie spotkamy Mikołaja?

Mieszkańcy Krakowa mogą spędzić Mikołajki m.in. w Ośrodku Kultury Kraków - Nowa Huta. "Oprócz wyjątkowego spotkania ze Świętym, na przybyłych czekają też porywające gry i zabawy" - zapowiadają organizatorzy wydarzenia. Świętego Mikołaja będzie można spotkać także na wydarzeniu "Mikołajki w Grodzie Kraka" podczas którego odbędzie się spotkanie z Mikołajem, warsztaty robienia robotów, różnego rodzaju eksperymenty i doświadczenia chemiczne oraz szereg innych gier i zabaw.

Mikołajki we Wrocławiu. Święty Mikołaj włączy światełka na choince

Mikołajki we Wrocławiu odbędą się m.in. na Stadionie Wrocław. Atrakcja główna to Wioska Elfów i Świętego Mikołaja. Wydarzenie to odbędzie się 5 grudnia. Dzień później Mikołaj pojawi się na wrocławskim rynku. "Przybędzie świątecznie przystrojonym powozem w towarzystwie prezydenta Wrocławia" - informują organizatorzy wydarzenia. W czasie tego spotkania odbędzie się oficjalne rozświetlenie choinki.

Więcej o: