Pantone wybrał kolor roku 2019. To "afirmujący życie" koral

Ciepły, delikatny, żywy i naturalny - takimi słowami firma Pantone opisuje kolor roku 2019. Jaki to odcień?

Amerykańskie przedsiębiorstwo Pantone ogłosiło, jaki kolor będzie kolorem roku 2019. Jest to odcień Living Coral. Pantone opisuje tę barwę, jako afirmującą życie, delikatną, a jednocześnie energetyzującą. 

Pantone wybrał kolor roku 2019. Od stycznia królem zostaje odcień Living Coral

Dlaczego właśnie Living Coral stał się kolorem nadchodzącego roku? Pantone uzasadnia to m.in. wpływem technologii cyfrowej i mediów społecznościowych na nasze życie. Ciepły, delikatny, ale i żywy koral ma symbolizować "naszą wrodzoną potrzebę optymizmu i radosnych poszukiwań". To odcień, który pojawia się zarówno w naszym otoczeniu, jak i w social mediach, które z roku na rok stają się coraz istotniejszą częścią naszej rzeczywistości.

Czym zajmuje się przedsiębiorstwo Pantone?

Pantone to marka znana z produkcji systemów używanych w przemyśle poligraficznym. Przedsiębiorstwo to od kilkunastu lat promuje kolor roku, a za jego pośrednictwem swoje wzorniki kolorystyczne i raporty trendów. Przypomnijmy, że kolorem roku 2018 był kolor "Ultra Violet", który firma Pantone opisywała jako prowokacyjny, zmyślny, ale i delikatny odcień fioletu. 

Więcej o: