Kevin Hart nie będzie gospodarzem Oscarów. Zrezygnował z powodu oskarżeń o homofobię

Kevin Hart nie będzie gospodarzem ceremonii wręczenia Oscarów. Zrezygnował po tym, jak został oskarżony o homofobię.

Nawet na wielkiej gali zdarzają się potknięcia. Oto największe oscarowe wpadki

O tym, że to Kevin Hart zostanie gospodarzem gali oscarowej, dowiedzieliśmy się w środę 5 grudnia. Na Twitterze poinformował o tym zarówno sam Hart, jak i Amerykańska Akademia Filmowa. Wybór ten wzbudził wiele kontrowersji - zarówno media, jak i użytkownicy mediów społecznościowych przypomnieli Akademii Filmowej, że Kevin Hart jest autorem wielu homofobicznych żartów. "Jestem heteroseksualnym mężczyzną i jeśli będę mógł zapobiec temu, że mój syn stanie się gejem, to to zrobię" - powiedział aktor podczas jednego ze swoich występów. Właśnie z powodu tych wypowiedzi Kevin Hart zdecydował jednak zrezygnować z prowadzenia gali Oscarów 2019.

Kevin Hart nie będzie gospodarzem Oscarów. Zrezygnował z powodu oskarżeń o homofobię

Przez ostatnie dwa lata galę oscarową prowadził Jimmy Kimmel, znany z telewizyjnego talk-show "Jimmy Kimmel Live!". Mówi się, że zmiana gospodarza i wybór Kevina Harta na stanowisko gospodarza Oscarów miały mieć związek z chęcią wprowadzenia większej różnorodności na scenę Akademii.

Dla wielu Hart okazał się nieodpowiedni, przede wszystkim ze względu na jego wypowiedź z 2010 roku, w której oznajmił, że boi się tego, że jego syn może zostać gejem i będzie chciał temu zapobiec. - Jedną z moich największych obaw jest to, że mój syn wyrośnie na geja. To prawdziwy strach. Pamiętajcie, nie jestem homofobem, nie mam nic przeciwko gejom, bądźcie szczęśliwi. Róbcie, co chcecie. Ale ja jestem heteroseksualnym mężczyzną i jeśli będę mógł zapobiec temu, że mój syn stanie się gejem, to to zrobię - powiedział Hart podczas jednego ze swoich występów.

Kevin Hart odsuwa się w cień i przeprasza społeczność LGBTQ

Po tym, jak Internet zalała fala komentarzy oskarżających Harta o homofobię, aktor zdecydował się zrezygnować z prowadzenia ceremonii rozdania nagród filmowych 2019. O swojej decyzji aktor napisał na Twitterze, pisząc, że oscarowa noc powinna być wielkim świętem dla wielu utalentowanych artystów, w czym nie chce przeszkadzać i przepraszając społeczność LGBTQ za swoje słowa, które wypowiadał w przeszłości.

Wciąż nie wiemy, kto zastąpi Kevina Harta w roli gospodarza gali oskarowej, która odbędzie się w 24 lutego 2019 roku. Nominacje do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej zostaną ogłoszone 22 stycznia.

Więcej o: