Kolejny polski kandydat do Oscarów 2019? "Komunia" ma szansę na statuetkę

Państwowy Instytut Sztuki Filmowej poinformował, że możliwe jest, że oprócz "Zimnej Wojny" w wyścigu o Oscara stanie jeszcze jeden polski film. To "Komunia" - film dokumentalny w reżyserii Anny Zameckiej.

Nominacje do Oscara poznamy już 22 stycznia. Polskim kandydatem do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej jest "Zimna Wojna" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, jednak możliwe, że oprócz tego filmu o Oscara powalczy drugi polski film.

Kolejna polska nominacja do Oscara? "Komunia" ma szansę na statuetkę

O tym, że film "Komunia", którego reżyserką jest Anna Zamecka, również ma szansę na to, aby dostać nominację do Oscara, poinformował Polski Instytut Sztuki Filmowej.  "Dzięki zwycięstwu na Yamagata International FF w Japonii oraz dystrybucji w USA <<Komunia>> może ubiegać się o nominację do Oscara. Trzymajcie kciuki!" - czytamy na stronie PISF na Facebooku.

"Komunia" to film dokumentalny, opowiadający o nastolatce Oli, która opiekuje się całą swoją rodziną. Pierwsza komunia jej brata staje się dla niej pretekstem do tego, aby zorganizować spotkanie, podczas którego jej rozbita rodzina zasiądzie razem przy jednym stole. "Komunia" wygrała m.in. Europejską Nagrodę Filmową za najlepszy europejski film dokumentalny.

Więcej o: