Czy Wigilia i Wielki Piątek będą dniami wolnymi od pracy? Do Sejmu wpłynął projekt ustawy

Czy Wigilia i Wielki Piątek będą dniami wolnym od pracy? To możliwe. Do Sejmu trafił projekt ustawy, dzięki któremu liczba dni ustawowo wolnych od pracy może ulec zmianie już w 2019 roku.

Wigilia oraz Wielki Piątek mogą być dniami wolnymi od pracy. Chcą tego posłowie PSL-UED, którzy złożyli do Sejmu stosowny projekt ustawy. Zdaniem wnioskodawców wolna Wigilia i wolny Wielki Piątek odciążą Polaków w okresie przedświątecznym, podczas którego wielu z nas i tak bierze wolne. 

Wigilia i Wielki Piątek będą wolne od pracy? Ustawa trafiła do Sejmu

Projekt ustawy wpłynął do Sejmu 5 grudnia. Politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Unii Europejskich Demokratów liczą na to, że zmiana w ustawodawstwie może wejść w życie od 1 stycznia 2019 roku. PSL-UED zwraca również uwagę, że Wigilia Bożego Narodzenia jest ustawowo dniem wolnym od pracy m.in. w: Bułgarii, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Irlandii, na Litwie, Łotwie, Cyprze, Słowacji oraz na Węgrzech. Jeśli ustawa zostanie przyjęta, Wigilia i Wielki Piątek w 2019 roku byłyby dniami wolnymi. Warto jednak przypomnieć, że bez względu na rezultat głosowania, tegoroczna Wigilia pozostanie dniem roboczym.

Więcej o: