Najdroższe wesele w historii. Trwało siedem dni i kosztowało 100 mln dolarów

To było najdroższe wesele świata. Mukesh Ambani, indyjski przedsiębiorca i najbogatszy obywatel Indii, wydał na wesele swojej córki 100 milionów dolarów. Wydarzenie to trwało siedem dni.

Majątek Mukesha Ambaniego ocenia się na ponad 40 mld dolarów. Oznacza to, że jest on najbogatszym człowiekiem mieszkającym w Indiachhttps://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/0,114916.html?tag=indie&str=4_19906114 i jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Podczas trwającego siedem dni wesela swojej 27-letniej córki Ishy wydał blisko 100 milionów dolarów. 

Isha Ambani wyszła za mąż. Jej wesele kosztowało 100 mln dolarów

Isha Ambani wyszła za mąż za 33-letniego Ananda Piramala. Majątek mężczyzny szacuje się na 5 milionów dolarów. Rodziny nowożeńców znają się od wielu lat, a Isha i Anand poznali się jeszcze w dzieciństwie. Oboje są dobrze wykształconymi ludźmi - Isha Ambani skończyła studia na Yale, Anand Piramal na Harvardzie. Para zaręczyła się nad włoskim jeziorem Como. 

 

Ceremonia zaślubin Ishy Ambani i Ananda Piramala odbyła się 12 grudnia, jednak wesele trwało cały tydzień. Była to mieszanka tradycyjnych obrzędów oraz współczesnych elementów popkultury. Na weselu Ishy i Ananda zagrała m.in. międzynarodowa gwiazda muzyki pop Beyoncé. W uroczystościach brało udział ok. 5100 gości, w tym byli szefowie Departamentu Stanu USA John Kerry i Hillary Clinton oraz wielu indyjskich celebrytów. 

Więcej o: