Wybrano Miss Universe 2018. Najpiękniejszą kobietą wszechświata jest Filipinka

Najpiękniejszą kobietą wszechświata, czyli Miss Universe 2018, została Filipinka Catriona Grey. Pokonała 93 konkurentki.

Dwa lata temu Catriona Grey została wybrana najpiękniejszą kobietą świata i wygrała konkurs Miss World 2016. Podczas wczorajszego konkursu Miss Universe 2018 znowu odniosła zwycięstwo i założyła diadem.

Reprezentantka Filipin została Miss Universe 2018. Ma 24 lata

Catriona Grey to czwarta Filipinka w historii, która wygrała konkurs Miss Universe. Zwyciężczyni tegorocznej edycji ma 24 lata, jest piosenkarką i modelką. Kiedy chodziła do szkoły, była prymuską i planowała karierę medyczną. Catriona Grey pracowała także w slumsach, niosąc pomoc potrzebującym. Komentujący jej zwycięstwo doceniają zarówno jej urodę, jak i dobre serce. 

Tegoroczne wybory Miss Universe poprzedziło wiele kontrowersji. Jedną z nich był udział pierwszej transseksualnej miss w historii, Angeli Ponce, która reprezentowała Hiszpanię. Kolejną kandydatką, która była na językach w mediach społecznościowych, była reprezentantka Stanów Zjednoczonych, która w materiale udostępnionym na Instagramie, wyśmiewała językowe umiejętności pozostałych konkurentek, dla których język angielski nie jest językiem ojczystym.

Więcej o: