Syreny alarmowe zawyją 19 grudnia w Warszawie. Co oznaczają?

W dniu dzisiejszym mieszkańcy Warszawy usłyszą dźwięk syren alarmowych. Nie ma powodów do niepokoju - syreny zawyją ze względu na przeprowadzane w stolicy treningi obrony przeciwlotniczej.

"W środę, 19 grudnia br. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych przeprowadzi trening powszechnej obrony przeciwlotniczej z użyciem syreny alarmowej na terenie obiektu przy ul. Żwirki i Wigury 103/105 w Warszawie" - czytamy na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Syreny alarmowe w Warszawie. W stolicy trwa trening obrony przeciwlotniczej 

Nie wiadomo, o której godzinie usłyszymy dźwięk syren alarmowych. Wiemy natomiast, jakiego rodzaju dźwięk wydobędzie się z syren. Urząd Wojewódzki informuje, że podczas treningu powszechnej obrony przeciwlotniczej uruchomiony zostanie trzyminutowy modulowany dźwięk syreny sygnalizujący ogłoszenie alarmu, a odwołanie alarmu nastąpi poprzez trzyminutowy ciągły dźwięk syreny. Osoby, które usłyszą dźwięk syren alarmowych proszone są o niepodejmowanie żadnych działań.
Za organizację wspomnianego treningu odpowiedzialny jest Szef Zarządu Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych

Więcej o: