Wigilia i Wielki Piątek wolne? Projekt ustawy już leży w Sejmie

Wigilia i Wielki Piątek wolne od pracy? To możliwe. Projekt ustawy, na mocy której Wigilia i Wielki piątek mogą być dniami wolnymi od pracy, przygotowali posłowie z PSL-UED.

Grupa posłów z Polskiego Stronnictwa Ludowego i Unii Europejskich Demokratów przygotowała projekt ustawy, na mocy której Wigilia i Wielki Piątek mogą stać się dniami wolnymi. Zdaniem pomysłodawców 24 grudnia powinien być dniem wolnym od pracy, ponieważ znaczna część pracowników i tak bierze tego dnia wolne, a Polacy są jednym z najciężej pracujących narodów w Europie. 

Wigilia dniem wolnym od pracy? Posłowie PSL-UED wnieśli projekt ustawy

Jednym z orędowników tego pomysłu jest Jakub Stefaniak, były kandydat PSL na prezydenta Warszawy. "Większość Polaków chce by 24.12 był dniem wolnym od pracy" - napisał na Facebooku Stefaniak.

Aby Wigilia i Wielki Piątek były dniami wolnymi od pracy, ustawa posłów PSL-UED musi zostać przegłosowana w Sejmie. Jeżeli tak się stanie, wolna będzie dopiero kolejna Wigilia, a 24 grudnia 2018 pozostanie dniem pracującym.

Wiemy już, że projekt ustawy o dniach wolnych w Wigilię i Wielki Piątek będzie procedowana - wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek skierowała poselski projekt ustawy do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny do pierwszego czytania. 

Więcej o: