Piosenki świąteczne- TOP 10. Najpopularniejsze utwory bożonarodzeniowe

Spór o to, która piosenka jest najlepszą świąteczną piosenkę toczy się od lat. Każdy z nas ma swoje ulubione utwory, bez których nie wyobraża sobie Świąt. Mimo to postanowiliśmy wybrać te 10, które znajdują się na niemal wszystkich świątecznych playlistach.
Zobacz wideo

Świąteczne piosenki są nieodłącznym elementem świąt Bożego Narodzenia. Niektórzy z nas kochają je tak bardzo, że zaczynają słuchać ich ze znacznym wyprzedzeniem, gdy Święta dopiero powoli się zbliżają. Jaka muzyka rozbrzmiewa z głośników miłośników Świąt już od kilku tygodni?

TOP 10 świątecznych piosenek. Bez tych utworów Święta nie mogą się odbyć

Wymienionych poniżej piosenek nie może zabraknąć na świątecznej playliście! O jakich utworach mowa? Absolutnym numerem jeden na wielu listach świątecznych przebojów jest piosenka Last Christmas, którą wykonuje zespół Wham!

 

To jednak nie wszystko - świątecznych piosenek jest naprawdę dużo, a próba wyboru tych najlepszych może przysporzyć kłopotu. Poniżej prezentujemy subiektywną listę TOP 10 świątecznych piosenek, bez których naszym zdaniem żadne Święta nie będą udane.

Świąteczne piosenki:

  1. Last Christmas - Wham!
  2. Let it snow! Let it snow! Let it snow! - Dean Martin
  3. Happy Xmas (War Is Over) - John Lennon
  4. White Christmas - Bing Crosby
  5. All I Want for Christmas is You - Mariah Carey
  6. It's the Most Wonderful Time of the Year - Andy Williams
  7. Driving Home for Christmas - Chris Rea
  8. Jingle Bell Rock - Daryl Hall i John Oates
  9. Merry Christmas Everyone - Shakin' Stevens
  10. Wonderful Deam - Melanie Thornton

Oczywiście listę tę można modyfikować, albo spierać się z tym, która ze świątecznych piosenek powinna zająć najwyższe miejsce. Nie o kolejność jednak chodzi. Świąteczne piosenki mają wprawiać w nas w radosny nastrój i stanowić przyjemne tło dla bożonarodzeniowych spotkań z najbliższymi. 

 
Więcej o: