Repertuar kin na Święta. Godziny otwarcia. Jakie filmy możemy zobaczyć na wielkim ekranie w Boże Narodzenie?

Repertuar kin na Święta. Jakie filmy możemy zobaczyć w pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia?

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu z nas doskonały moment na to, aby nadrobić filmowe zaległości. Wolny czas możemy spędzić przed telewizorem, ale także w kinie. Największe sieci kin w Polsce, czyli Cinema City, Mutlikino oraz Helios będą otwarte zarówno 25, jak i 26 grudnia. Pamiętajmy jednak, że Wigilia, czyli 24 grudnia, jest dla tych kin dniem wolnym od pracy.

  • Większość kin sieci Helios w dniu 25 grudnia będą otwarte od 10:00 do 22:00, z kolei 26 grudnia od godz. 10:00 do 23:00
  • Kina sieci Cinema City w dniu 25 grudnia będą otwarte od 14:30 do 23:00, z kolei 26 grudnia od godz. 10:00 do 23:00
  • Kina sieci Multikino będą otwarte 25 grudnia będą otwarte od 13:00 do 23:00, a 26 pierwszy seans zacznie się o 10:00, natomiast ostatni o 22:00

Przypominamy, że każda placówka kina może być otwarta w nieco innych godzinach. Aby poznać szczegółowy repertuar danego kina, należy wejść na stronę internetową danej sieci. 

Repertuar kin na Święta. Kinowe premiery

Na 25 grudnia w Polsce zaplanowano dwie premiery. Jedna z nich to film "Spider-Man Uniwersum", czyli animowana gratka dla miłośników superbohaterów z uniwersum Marvela. Druga premiera to polska komedia romantyczna pt. "Pech to nie grzech". W filmie tym zagrali m.in. Tomasz Karolak, Anna Dereszowska, Michał Koterski oraz Barbara Kurdej-Szatan.

Repertuar kin na Święta. Do kina z dziećmi, czyli filmy familijne i bajki

Jeżeli w nadchodzące Święta będziemy chcieli wybrać się do kina wraz z dziećmi, będziemy mieć ku temu dobry powód. 25 i 26 grudnia na ekranach kin będziemy mogli zobaczyć kilka filmów familijnych, takich jak "Dziadek do orzechów i cztery królestwa", "Grinch", "Królowa Śniegu: Po drugiej stronie lustra", "Mary Poppins powraca" oraz "Miśków 2-óch w Nowym Jorku".

Repertuar kin na Święta. Filmy o superbohaterach i kino fantasy

W tegoroczne święta Bożego Narodzenia nie będą się nudzić także miłośnicy filmów fantasy oraz science fiction. Oprócz wspomnianego "Spidermana", którego będziemy mogli zobaczyć premierowo, 25 i 26 grudnia w kinach będziemy mogli zobaczyć także takie filmy jak "Aquaman", "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" czy "Zabójcze maszyny".

Repertuar kin na Święta. Komedie romantyczne i filmy muzyczne

Święta to czas, który sprzyja zakochanym, dlatego w kinach pojawi się cała masa komedii romantycznych. W te święta Bożego Narodzenia będziemy mogli zobaczyć m.in. premierowy pokaz filmu "Pech to nie grzech", ale także takie polskie produkcje jak "Planeta singli 2" oraz "Miłość jest wszystkim". W największych kinach w Polsce wciąż emitowane będą dwa cieszące się dużym powodzeniem filmy muzyczne, czyli "Bohemian Rhapsody" o Freddie’em Mercurym i zespole Queen oraz "Narodziny Gwiazdy", w którym główną rolę zagrała wokalistka Lady Gaga.

Więcej o: