Sylwester 2018/2019. Ile Polacy wydadzą na sylwestrową imprezę?

Sylwester 2018/2019 zbliża się wielkimi krokami. Biuro Informacji Gospodarczej zbadało gdzie spędzą go Polacy i na co wydadzą najwięcej pieniędzy?

Grudzień to dla wielu z nas prawdziwe finansowe wyzwanie . Po suto zastawionym świątecznym stole czas na niezapomnianą imprezę sylwestrową, której organizacja może słono kosztować. Ile wydamy na Sylwestra? Badanie BIG InfoMonitor pokazuje, że 314 zł to średni wydatek na ten cel.

Wydatki na Sylwestra. Najważniejsze jest jedzenie i picie

Najwięcej planujemy wydać na jedzenie (38 proc.) oraz na alkohol (16. proc.). Ubrania, kosmetyki, czy wizyta u fryzjera albo kosmetyczki nie są dla nas tak istotne, jak właśnie to, co postawimy na stole. Wielu z nas nie potrafi wyobrazić sobie Sylwestra bez fajerwerków. Z badań BIG InfoMonitor wynika, że na sztuczne ognie wydamy ok. 6 proc. całego sylwestrowego budżetu. 

Skąd weźmiemy pieniądze na Sylwestra? Większość Polaków odpowiedziała, że nie będzie się zadłużać, aby wydać wystawne przyjęcie. Tylko 3 proc. ankietowanych przyznaje, że weźmie pożyczkę na organizację sylwestrowej imprezy, a 6 proc. spośród nich deklaruje, że nie wie, czy sobie bez niej poradzi. 

Sylwester 2018/2019. Gdzie Polacy spędzą ostatni dzień w roku?

Co ciekawe, aż połowa Polaków spędzi Sylwestra w domu. Ok. 25 proc. ankietowanych będzie bawić się na tzw. domówce, 11 proc. badanych wciąż nie ma sprecyzowanych planów, 2 proc. Polaków chce udać się na Sylwestra pod chmurką, czyli np. na Sylwestra organizowanego przez miasto, z kolei 6 proc. planuje wyjazd do innego miasta lub za granicę.

Więcej o: