Sylwester 2018/2019. Gdzie Polacy chcą zacząć nowy rok? 10 zagranicznych miejscowości [RANKING]

Jakie kierunki cieszą się największym zainteresowaniem wśród Polaków, którzy zastanawiali się nad spędzeniem Sylwestra za granicą? Oto 10 miast, które cieszy się największą popularnością.

Jakie zagraniczne miasta są wymarzonym kierunkiem Polaków, którzy chcieliby spędzić Sylwestra poza Polską? W tym roku wygrało miasto Cagliari we Włoszech - informuje Business Insider.

Sylwester za granicą. Gdzie Polacy chcą spędzić ostatni dzień roku?

Dane dot. popularności sylwestrowych podróży pochodzą z danych wyszukiwarki Kayak. Wynika z nich, że zainteresowanie wycieczkami do Włoch na Sylwestra stale rośnie, a Cagliari było wyszukiwane niemal sześć razy częściej niż w tym samym okresie w 2017 roku.

Zainteresowanie tym kierunkiem wzrosło o 584 proc. w porównaniu do roku poprzedniego. Według rzeczniczki firmy Kayak Aleksandra Pietraszek, może mieć to związek z przedłużeniem połączenia pomiędzy Warszawą a Cagliari, które firma Ryanair po raz pierwszy będzie obsługiwać także w zimie. Średnia cena lotów w grudniu i styczniu do tego miasta wynosi 218 zł.

Jakie inne kierunki chcieliby wybrać Polacy? Na podium znalazły się także takie miejscowości jak  Ho Chi Minh w Wietnamie oraz Wiedeń w Austrii. Kolejne miejsca zajęły:

  • Palma de Mallorka w Hiszpanii,
  • Marrakesz w Maroku,
  • Tbilisi w Gruzji,
  • Katania we Włoszech,
  • Budapeszt na Węgrzech,
  • Moskwa w Rosji,
  • Madryt w Hiszpanii.

Zestawienie dotyczy podróży na Sylwestra planowanych z wyprzedzeniem i nie zawiera informacji o podróżach organizowanych na ostatnią chwilę. Zaprezentowane dane dotyczą wyjazdów planowanych na dni 27 grudnia 2018 - 7 stycznia 2019 r., wyszukiwanych od początku stycznia do października br.

Więcej o: