Prognoza pogody na Sylwestra i Nowy Rok. Jaka pogoda będzie końcem roku?

Pogoda na koniec roku. Jakie warunki atmosferyczne przewidują synoptycy na Sylwestra i Nowy Rok? Zaglądamy do map pogodowych przygotowanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Zobacz wideo

Prognoza pogody na ostatnie dni roku nie napawa optymizmem. Co prawda, synoptycy przewidują, że ostatnie dni roku będą ciepłe, ale także deszczowe. Czy zbliżającego Sylwestra na imprezie pod chmurką będziemy musieli spędzić w kaloszach i kurtce przeciwdeszczowej?

Pogoda na koniec roku. Przed sylwestrową imprezą czeka nas deszcz

Prognoza pogody przygotowana przez IMGW pokazuje, że do najbliższej niedzieli włącznie pogoda będzie kapryśna, a w całym kraju spadną liczne opady deszczu. Na szczęście będzie także dość ciepło - najwyższą temperaturę odnotujemy na północnym zachodzie kraju, gdzie termometry pokażą nawet 8 stopni Celsjusza, z kolei najniższą w górach i na południowym wschodzie, gdzie temperatura spadnie do 2 stopni na plusie. W te dni najwięcej przejaśnień zaobserwujemy na północy kraju, z kolei na południu możemy spodziewać się okresowych opadów deszczu ze śniegiem i śniegu.

Pogoda na Sylwestra. 31 grudnia pogoda się do nas uśmiechnie

W Sylwestra pogoda wyraźnie się poprawi. Niemal w całym kraju odnotujemy liczne przejaśnienia, a opady deszczu będą należeć do rzadkości. To dobra wiadomość dla tych osób, które chcą spędzić Sylwestra na imprezie plenerowej. Najbardziej zagrożone opadami deszczu i śniegu są miejscowości położone w pobliżu południowej i wschodniej granicy kraju, takie jak Jelenia Góra, Zakopane, Przemyśl, Rzeszów, Lublin, Suwałki i Białystok. Tego dnia temperatura będzie wahać się od 6 stopni na plusie na północnym zachodzie do -1 stopnia na południu.

Pogoda na Nowy Rok. W styczniu kolejne opady deszczu

Nowy rok rozpoczniemy od powrotu deszczowej pogody. IMGW prognozuje, że tego dnia możemy spodziewać się licznych opadów deszczu na terenie całego kraju, jednak pocieszeniem będą dla nas przejaśnienia oraz stosunkowo wysoka temperatura. W Nowy Rok na termometrach w całej Polsce zobaczymy wartości od 8 stopni (w Szczecinie) do 0 stopni (w Zakopanem).

Więcej o: