Sylwester na Stadionie Śląskim. Jak dojechać? Komunikacja miejska, pociągi, parkingi

Sylwester na Stadionie Śląskim. Jak dojechać na Sylwestra z Polsatem? Jakie zmiany planuje KZK GOP i Koleje Śląskie? Gdzie zaparkować samochód?
Zobacz wideo

Jak najsprawniej dotrzeć na Stadion Śląski w Chorzowie, gdzie odbędzie się Sylwester z Polsatem? Komunikacja publiczna, która na ostatni dzień roku zostanie wzmocniona, ułatwi nam to zadanie.

Dojazd do Stadionu Śląskiego. KZK GOP uruchomi dodatkową linię 

Dodatkowe przejazdy i wzmocnienie niektórych linii zapowiedział także Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Dzięki temu w łatwiejszy sposób przedostaniemy na Stadion Śląski, jadąc tramwajem. KZK GOP zapowiedział:

  • zwiększenie pojemności taboru oraz uruchomienie dodatkowych kursów przed imprezą i po zakończeniu imprezy, które dotyczyć będą linii 6, 11 i 19
  • uruchomienie kursowania linii "0" w relacji "Katowice Plac Wolności - Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia z obsługą wszystkich przystanków tramwajowych na trasie przejazdu: Katowice Dworzec PKP, Katowice Rondo, Katowice Sokolska, Katowice Stęślickiego, Katowice Dąb Huta Baildon, Katowice Dąb Silesia City Center, Katowice Dąb Kościół, Park Śląski Wesołe Miasteczko, Park Śląski Ogród Zoolobiczny, Park Śląski Wejście Główne.
  • uruchomienie obsługi przystanku autobusowego Chorzów AKS dla linii 820, 830 i 840
  • uruchomienie dodatkowych kursów linii  12, 37, 40, 632, 674, 689, 820, 830, 297N, 672N, 905N oraz 906N
  • kursowanie autobusów przegubowych na liniach 30N, 76N, 77N, 130N, 657N, 830N oraz 840N.

Powrót z Sylwestra z Polsatem. Koleje Śląskie uruchamiają dodatkowe przejazdy

Aby powrót do domu z Sylwestra na Stadionie Śląskim był łatwiejszy, Koleje Śląskie postanowiły uruchomić dodatkowe przejazdy z Katowic w stronę Tychów, Gliwic, Zawiercia oraz Rybnika. Odjazd pociągów został zaplanowany w taki sposób, aby z po powrocie z Sylwestra do centrum Katowic można było się do nich przesiąść i wrócić do okolicznych miejscowości. Pociągi do Gliwic, Zawiercia i Tychów wyruszą o 01:45, z kolei pociąg do Rybnika o 01:50. Osoby, które będą chciały zabalować do białego rana, będą mogły pojechać do domu jednym z porannych pociągów - transport kolejowy do Gliwic odjedzie o 05:15, do Częstochowy o 04:45, a do Tychów Lodowiska o 04:52.

Parkingi przed Stadionem Śląskim na Sylwestra z Polsatem

Uczestnicy Sylwestra na Stadionie Śląskim mogą skorzystać z parkingu udostępnionego przez Park Śląski. Jest to jednak usługa płatna. Bilet parkingowy można kupić na stronie www.ticketmaster.pl do dnia 31.12 do godz. 16:00 w cenie 20 zł. Jeżeli w sprzedaży internetowej nie sprzedadzą się wszystkie bilety, będzie można je nabyć tuż przed imprezą w cenie 30 zł.

Osoby, które kupią bilet, proszone są o kierowanie się do wyznaczonej Strefy Parkingowej, której numer i współrzędne znajdą na bilecie

  • Strefa Parkingowa P8 pod Stadionem Śląskim - wjazd od ul. Chorzowskiej w Katowicach,
  • Strefa Parkingowa P9 pod Stadionem Śląskim - wjazd od ul. Parkowej w Chorzowie,
  • Strefa Parkingowa P12 pod Stadionem Śląskim - wjazd od ul. Złotej w Katowicach,
  • Strefa Parkingowa P13 pod Stadionem Śląskim (parking przy Wesołym Miasteczku) od ul. Złotej w Katowicach

Kierowcy posiadający zakupiony wcześniej bilet, mają możliwość wjazdu na parking w godz. 17:30 - 24:00.

Więcej o: