Sylwester w Gdańsku - jak dojechać? Transport miejski w Sylwestra

Sylwester 2018/2019 w Gdańsku. Jak dojechać na Targ Węglowy lub na plażę w Brzenie? ZTM w Gdańsku ogłosił zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Sylwestra

Na Sylwestra miejskiego w Gdańsku będzie można dojechać bez przeszkód, wybierając transport miejski. Niektóre z linii autobusowych i tramwajowych zostaną wzmocnione, uruchomiony zostanie także specjalny "autobus sylwestrowy".

Sylwester w Gdańsku - jak dojechać? Transport miejski zostanie wzmocniony

Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku poinformował, że w Sylwestra zarówno autobusy, jak i tramwaje będą kursować według rozkładu jazdy obowiązującego w dni powszednie w okresie wolnym od nauki szkolnej. Wyjątkiem od tej reguły będą linie  100, 131, 188, 195, 212, 268, 269, 512, które zostaną zawieszone na cały dzień.

Komunikacja miejska. Przez Gdańsk przejedzie "sylwestrowy autobus

Nie musimy się jednak obawiać, że dojazd na Sylwestra miejskiego będzie utrudniony.  "Z okazji miejskich imprez sylwestrowych, organizowanych na Targu Węglowym, na plaży w Brzeźnie, w Jarze Wilanowskim i w Parku Oruńskim, uruchomione zostaną o godz. 23:00 kursy bezpłatnego „Autobusu sylwestrowego”, który pozwoli szybko się przemieścić pomiędzy scenami imprezowymi" - czytamy na stronie ZTM w Gdańsku. Jak będzie kursować wspomniany "sylwestrowy autobus"? Będzie on wykonywać kursy w obu kierunkach i zatrzyma się tylko w czterech punktach według poniższego schematu:

  • odjazd godz. 23:00 parking Czarny Dwór/Jana Pawła II (przy deptaku w kierunku mola), odjazd godz. 23:20 Brama Wyżynna, odjazd godz. 23:30 Orunia Gościnna (przystanek "Gościnna" [1210]) i przyjazd godz. 23:45 Jar Wilanowski
  • odjazd godz. 23:00 Jar Wilanowski (przystanek "Osiedle Jary" [1861], odjazd godz. 23:15 Orunia Gościnna (przystanek "Gościnna" [1210]), odjazd godz. 23:25 Brama Wyżynna i przyjazd godz. 23:45 parking Czarny Dwór/Jana Pawła II (przy deptaku w kierunku mola)

Wiemy także, że po zakończeniu pokazu laserowego na Targu Węglowym, z przystanku „Brama Wyżynna” zostaną uruchomione dodatkowe kursy autobusowych linii nocnych. Liczba kursów będzie uzależniona od frekwencji. Co więcej, z przystanku „Brama Wyżynna” pojadą dodatkowe tramwaje linii 2 w kierunku Oliwy przez Zaspę, 2 do Łostowic Świętokrzyskiej, 3 do Nowego Portu przez Brzeźno, 6 do Jelitkowa przez Wrzeszcz, 9 do Stogów Zimnej, a z przystanku „Hucisko” – linii 12 do Migowa.

Powrót z Sylwestra w Gdańsku. Funkcjonowanie nocnych linii autobusowych

W nocy z Sylwestra na  Nowy Rok autobusy na liniach nocnych N1, N4, N5 oraz N12 będą jeździć ze zwiększoną częstotliwością, czyli co 30 minut. Pozostałe linie nocne będą funkcjonować wg stałych rozkładów jazdy. Dodatkowo, uruchomiona zostanie nocna linia tramwajowa N0 z częstotliwością co 20 minut, wg taryfy nocnej i na trasie: Łostowice Świętokrzyska – Brama Wyżynna – Dworzec Główny – Opera Bałtycka – Zaspa – Oliwa – Strzyża – Wrzeszcz – Opera Bałtycka - Dworzec Główny - Brama Wyżynna - Łostowice Świętokrzyska.

Więcej o: