Sylwestrowy Konkurs Butelkowy w Gdańsku. Nie rozbijaj szkła i wygrywaj nagrody!

Rada Miasta Gdańska apeluje do uczestników miejskiego Sylwestra, aby nie zostawiali i nie rozbijali butelek na chodnikach i drogach. Wrzucając je do specjalnych pojemników na szkło, można wygrać atrakcyjne nagrody.
Zobacz wideo

Miasto Gdańsk, podobnie jak inne duże miasta w Polsce, organizuje miejskiego Sylwestra "pod chmurką". Tego typu imprezy zawsze łączą się z olbrzymią ilością śmieci, które pozostawiają po sobie uczestnicy. Aby zadbać o porządek w mieście i bezpieczeństwo imprezujących, Rada Miasta Gdańska zachęca, aby w noc sylwestrową wrzucać szklane odpady do specjalnie oznaczonych pojemników. Osoby, które to zrobią, będą miały szansę na wygranie atrakcyjnych nagród. 

Sylwestrowy Konkurs Butelkowy w Gdańsku. Co zrobić, aby wygrać?

Sylwestrowy Konkurs Butelkowy odbywa się w Gdańsku od dwunastu lat. Idea ta powstała z uwagi na potłuczone szkło, które zawsze jest skutkiem ubocznym sylwestrowych zabaw na ulicach miasta. Aby było czyściej i bezpieczniej, Rada Miasta co roku organizuje Sylwestrowy Konkurs Butelkowy, który cieszy się dużym powodzeniem. Na czym on polega i co można wygrać?

Nagrody, które można wygrać w Sylwestrowym Konkursie Butelkowym są bardzo atrakcyjne. Pierwsza z nich to, już tradycyjnie, rower. Oprócz tego uczestnicy konkursu będą mogli wygrać soundbar, wideorejestrator samochodowy, słuchawki bezprzewodowe, głośnik bezprzewodowy, a także pięć kompletów nagród ufundowanych przez Zakład Utylizacyjny w Gdańsku.

Zbieraj butelki i wygraj rower. Rada Miasta Gdańsk zaprasza do zabawy

Co zrobić, aby wygrać? Do pustej butelki należy włożyć karteczkę z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu (uczestnicy konkursu muszą mieć ukończone 18 lat). Tak przygotowaną butelkę należy włożyć do jednego ze specjalnie oznakowanych pojemników, które staną na Targu Węglowym (przy Katowni i przy wjeździe na Targ), przy Zielonej Bramie, w parku Oruńskim (w okolicach sceny), w Jarze Wilanowskim (wejście od ul. Wilanowskiej) i na molo w Brzeźnie (przy wejściu). Sylwestrowy Konkurs Butelkowy rozpoczął się 30 grudnia 2018 r. i potrwa do 2 stycznia 2019 r, do godz. 24:00. Po tym terminie nastąpi oficjalne rozbicie wybranych butelek, dzięki czemu poznamy nazwiska zwycięzców Sylwestrowego Konkursu Butelkowego w Gdańsku. 

Więcej o: